Nokia Lumia 520 vs Samsung S7562

hamza abi

Hectopat
TeknoBiyotik: Nokia Lumia 520 Çift Çekirdekli 1GHz, 512MB Ram, 8GB Akıllı Cep Telefonu (Beyaz) - Cep Telefonu - Elektronik

Darty TR - SAMSUNG Galaxy S Duos S7562 ÇİFT HATLI - BEYAZ - Akıllı Telefon

Arkadaşlar kardeşim yeni bir telefon almak istiyor, ben bu telefon mevzusundan hiç anlamıyorum açıkcası, hala Nokia'nın epey eski modellerinden birini kullanıyorum zaten ;) Kardeşim Samsung almak istiyor ama özelliklerine internetten baktım, Samsung 7562'nin daha yüksek olan fiyatına rağmen neredeyse hiçbir üstünlüğü yok gibi geldi bana, Nokia tarafındaysa daha geniş bir depolama var, 8 GB. Ayrıca bu fiyat seviyesinde Windows Phone 8 mi daha iyidir yoksa Android mi daha iyidir buna da cevap verirseniz sevinirim.

Kullanım amacı önemli ilk olarak. Bu devirde Windows Phone kısmına ölü olarak bakılıyor. Uygulama zenginliği yok, bu yüzden donanımsal olarak müşteriyi çekmeye çalışıyorlar. Kardeşinin pişman olmaması için Android işletim sistemini seçmenizde fayda var. :D Tabi bütçenizi ve kullanım amacını söylerseniz öneriler verilebilir.

Samsung fiyat açısında çift hatlı olduğu için biraz yukseliyor. 520 kanadı daha sağlam geliyor bana açıkçası paneller aynı pil ömrü olarak 520 daha iyi. RAm konusu kafanı kurcalamasın sakın Android sistem ile Windows sistemin ram kullanımları farklı. 520 alman çok daha iyi olacaktır.

Kullanım amacı önemli ilk olarak. Bu devirde Windows Phone kısmına ölü olarak bakılıyor. Uygulama zenginliği yok, bu yüzden donanımsal olarak müşteriyi çekmeye çalışıyorlar. Kardeşinin pişman olmaması için Android işletim sistemini seçmenizde fayda var. :D Tabi bütçenizi ve kullanım amacını söylerseniz öneriler verilebilir.
Kullanım amacı olarak; telefonun temel işlevlerini kullanacağını düşünüyorum internet, facebook, whatsapp, konuşma mesajlaşma ;) Bir yığın farklı programla haşır neşir olacağını hiç sanmam. Bütçe olarak 600 TL civarı gibi.

- - - Güncellendi - - -

Samsung fiyat açısında çift hatlı olduğu için biraz yukseliyor. 520 kanadı daha sağlam geliyor bana açıkçası paneller aynı pil ömrü olarak 520 daha iyi. RAm konusu kafanı kurcalamasın sakın Android sistem ile Windows sistemin ram kullanımları farklı. 520 alman çok daha iyi olacaktır.
Ben de böyle düşünüp ikisinden birini alacaksa eğer, Lumia 520'yi almasını önerdim hatta önermekle kalmayıp epey de baskı yaptım ;) Samsung'a daha fazla para vermeye hiç gerek yok gibi duruyor.

Fakat Ahmet arkadaşımızın da dediği gibi uygulama bakımından değerlendirilip tercih Android olacaksa bütçeyi biraz zorlayı S3 mini alınabilir. Kesinlikle s duos tercih edilmemeli 400x800 TFT bir panel pek tatmin edici olmayacaktır. Aslında Samsung da Amoled panele alışldığı için diyorum TFT kötü demiyorum yanlış anlaşılması Z de TFT kullanıyor.

İleride kardeşinin pişman olmasından korkuyorum cidden. :D Yoksa bende Nokia 5235 var, Whatsapp'dan konuşuyorum Kik'den konuşuyorum, arıyorum mesaj atıyorum her şeyi yapıyorum yani. Duos olmasından dolayı fiyat biraz yükselmiş Enes arkadaşımızın dediği gibi. Samsung-s7562 modeli yerine başka bir telefona yönelin derim ben. Ekran çözünürlüğü gerçekten iğrenç o telefonun. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı