Nokia Lumia 525 Windows 8.1'e Güncelleme

cengiz ba

Hectopat
Yer
ankara
Daha fazla  
Meslek
i
Arkadaşlar yeniyim pek bilgim yok lütfen yardım eder misiniz ?

Develope diye bir program varmış, güncelleştirmeler oradan mı yapılacak yoksa telefonu güncelleştir seçeneginden mi güncelleştireceğim ? 8.1 çıktıgında nasıl yükleyeceğim? Nokia Lumia 525 kullanıyorum. Lütfen detaylı bilgi verir misiniz ve 8.1 Lumia 525'e olur değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hiç bir şey kurma telefona ekstradan güncelleme yapacağım diye öyle bir şey yok...
8.1 sürüm bitti ancak daha çıkmadı verilmeye başladığı zaman ülkeler bazından başlayarak model model gider yani önce 1520 daha sonra 1020 sonra 952 sırası ile gider yüksekten küçüğe doğru verilir güncelleme. Sizde güncellemelerinizi Ayarlardan Telefon Güncelle bölümünden kontrol edebilirsiniz. Güncelleme bütün lumia modellerine gelecektir.

Bu güncelleme Nokia'nın değil Microsoft'un olduğu için, tüm telefonlara aynı anda çıkacak. Yani 520 ve 1020'ye anda gelecek. 1 haftaya kadar bu güncelleme çıkacak. Ancak GDR3'te olduğu gibi "ön izleme sürümü" çıkacak. Kullanıcılar için asıl güncelleme Mayıs veya Haziran gibi gelecek. Eğer ön izleme sürümün yüklersen telefonun garanti dışı kalacağını unutma.

Nasıl yani, önizleme surumu yaptıgımda garanti dışı mı kalıyor telefon? Kimse daha önce öyle bir şey dememişti. 
Bak arkadaşım twitter üzerinden Microsoft çalışanına sordum, garanti bozulmaz dedi. Sen neden bozulur diyorsun?

eaVlAB.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kararlı sürümün çıkmasına daha var. Çıktığında Ayarlar - Telefonu Güncelleştir diyerek güncelleyeceksiniz.

nasıl yani ön izlemme surumu yaptıgımda garanti dışımı kalıyor telefon ? kimde daha önce öyle birşey dememişti 
bak arkadaşım twetter üzerinden microsoft çalışanına sordum garanti bozulmaz dedi, sen neden bozulur diyosun
eaVlAB.png
Böyle diyorum çünkü bozuluyor. Sen istersen önizleme sürümü çıkınca yükle. Paşa gönlün bilir. ;)

Birde buraya sor istersen.

Nokia Türkiye | Facebook

Önizleme sürümünün garantiyi etkileyip etkilemediğini konusunda kesin bir yargı yok. Genellikle etkilemediğini söylüyorlar. Bence de herhangi bir illegal yükleme olmadığı, sonuçta Microsoft'un her telefona özel yayınladığı bir güncelleme olduğu için etkilememesi lazım. Ama beklemek en iyisi. Neticede sadece geliştiriciler için sunulan bir güncelleme ve mutlaka hataları olacaktır.

Ön izleme sürümünü farklı noktalardan indirebilirsin developer da paralı bir şekilde, app studio da ise ücretsizdir app studio ya üye olduğunda telefonda bir iki işlem yaparak telefonunuzu unlock ederek yükleyebilirsin unlock garantiyi bozar 525 için 8.1i uzun süre beklemen gerekebilir zira daha Build 2014 fuarında bile tanıtılıp tanıtılmayacağı hakkında halihazırda bir bilgi bulunmuyor ve bir sonraki güncelleme Nokia cihazlar için 8.1i içinde barındıran Nokia Blue'dur yani güncellemeyi nokia dağatacağından temmuz gibi alırsın herhalde malum ilk önce zenginlere dağatacaklar :)

Güncelleme aynı anda bütün telefonlara verilemez bunu sunucular kaldırmaz binlerce kişi aynı anda indirmeye kalkarsa server'lar çöker bir kere.
Ve önizleme muhabbetini ben duymadım bir şey diyemem ama mantıklı bir şekil de düşünürsen bu telefonuna orjinal olarak yollanılırsa güncellemeler de bu çıkarsa özizleme mevcut yükle diye garantiyi bozmaz sonuçta adamlar kendileri yolluyor..! ama sen öyle bir şeyi başak siteler üzerinden kaynaksız kafana göre yüklersen garantiyi o bozar haliyle. ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı