Noodle kaynar su eklenerek yapilabilir mi?

comradeserpentor

Hectopat
Normal (su paketli olanlardan) noodle bardaktaki gibi kaynatmak yerine sadece kaynar su eklenerek yapilabilir mi? Deneyen var mi? Sabah cok erken kalkiyorum, bazen vaktim olmuyor. Yarin noodle yapmak istiyorum.

Normal (su paketli olanlardan) noodle bardaktaki gibi kaynatmak yerine sadece kaynar su eklenerek yapilabilir mi? Deneyen var mi? Sabah cok erken kalkiyorum, bazen vaktim olmuyor. Yarin noodle yapmak istiyorum.

Bardak Noodlelarda olur ama paket Noodlerla'da noodle pek pişmeyebilir.

Hocam ister pakette olsun ister bardak kutuda pişirirken herhangi bir farkı olmaz👍 önce kaynar su dökülür sonra soslar üzerine boca edilir bir 5 dakika bekle hazır olur🤩

önce kaynar su dökülür sonra soslar üzerine boca edilir bir 5 dakika bekle hazır olur
Sıralama yanlış, önce soslar eklenir ardından üzerine kaynar/sıcak su dökülür. Ardından noodle yemeye hazır hale gelir.

Sonradan ekleyince kokusu daha güzel gelmez mi🤔
Hayır, gelmez. Daha önce noodle yaptınız mı bilmiyorum ama o sosların sıcak su eklenmeden önce dökülmesi gerekiyor. Yağla birlikte karıştırıldıkları için soğumuş su ile o sosları çözemezsiniz. Sıcak suyun üzerinde de yağlı oldukları için kalırlar ve yine noodle üzerine yapışmazlar.

Geri
Yukarı