Noodle zararlı mı?

Arkadaşlar günde 3-4 kere yerseniz tabii hasta olursunuz zaten ideali 3 günde bir tane.
Hocam az önce baktım A101'de noodle 1,85 TL'ye satılıyormuş. Berrak makarna ise 1,95 TL'ye satılıyor. Noodle alıp avuç içi kadar yemektense 1 paket makarna alıp bol bol yemek daha iyi değil mi? Hem de biraz daha sağlıklı olur bu şekilde.

İndomie noodle için, "Çin tuzu var, Çin tuzu beyni öldürür, kanser yapar" gibi yazılar okudum, gerçekten zararlı mı bu kadar? Bazı çeşitlerinde Çin tuzu yokmuş, daha sağlıklıymış hangileri acaba? Bilenler yazabilir mi?
Uzak doğu'nun makarnası. Belki içindeki baharatlar vs. zararlı olabilir ama kısır edecek kadar da değildir. Ben mesela domatesli, tavuklu, mantarlı şekilde kendim yapıyorum, sadece noodle'ı kullanıyorum baharatları birikiyor bir köşede.😁 İnternetten ''ramen'' yazarak bir sürü çeşidini bulabilirsin.

Hocam az önce baktım A101'de noodle 1,85 TL'ye satılıyormuş. Berrak makarna ise 1,95 TL'ye satılıyor. Noodle alıp avuç içi kadar yemektense 1 paket makarna alıp bol bol yemek daha iyi değil mi? Hem de biraz daha sağlıklı olur bu şekilde.

Zaten berrak makarnadan da sana hayır gelmez noodleden de ikisi de zararlı ve yağlı yiyecekler. Ama makarna daha iyi alternatif.

İndomie noodle için, "Çin tuzu var, Çin tuzu beyni öldürür, kanser yapar" gibi yazılar okudum, gerçekten zararlı mı bu kadar? Bazı çeşitlerinde Çin tuzu yokmuş, daha sağlıklıymış hangileri acaba? Bilenler yazabilir mi?

Sadece kokusu yüzünden çevredeki insanları aşırı rahatsız eden bir şey. Tek zararı bu(sevmeyenler)

Sağlıklı olmadığı kesin ama aldığınız diğer paketlenmiş gıdalardan hiç farkı yok bu söylemler ve iddalar bütün paketlenmiş gıdalar için geçerli.

Konu mesajında öne sürülmüş olduğu kadar zararlı olduğu sanmıyorum fakat uzun vadede ölçü tanınmadan, sıklığa kaçılacak bir şekilde tüketildiği takdirde zararları bittabi olacaktır.

Mümkün mertebe atıştırmalık/hazır yemek olduğunun bilincine sahip olarak tüketmeye özen gösterin. Noodle'ın da aşağı yukarı diğer atıştırmalıklardan ve hazır yemeklerden ayrım gözedilebilecek farklılıkta bir zararı içeriğinde barındırıyor olduğunu sanmıyorum fakat ölçülü tüketmekte her ne olursa olsun fayda var.

Geri
Yukarı