Normal Klavye ve Mouse vs Oyun Klavye ve Mouse Farkı

Phelps

Hectopat
Daha fazla  
Devastator 2 daha iyi. Hocam mk120 anti ghosting bulundurmuyor o oyun için hiç iyi bir klavye değil oyun için üretilmedi iş, ofis klavyesi. Anti ghosting olayı çoklu tuş olmadığı zaman 2-3 tuş bile işlemiyor o yüzden hem oyun olarak hem kaliteli olarak devastator 2 bu arada Logitech kötü bir marka değil, o klavye oyun için değil. ;)

Devastator 2 daha iyi. Hocam mk120 anti ghosting bulundurmuyor o oyun için hiç iyi bir klavye değil oyun için üretilmedi iş, ofis klavyesi. Anti ghosting olayı çoklu tuş olmadığı zaman 2-3 tuş bile işlemiyor o yüzden hem oyun olarak hem kaliteli olarak devastator 2 bu arada Logitech kötü bir marka değil, o klavye oyun için değil. ;)
Hocam bende biliyorum mk120'nin gaming klavye olmadığını single oyunlarda işimi görür mü diye sormuştum. O zaman anti-ghosting bir klavye almak şart, peki gaming mouse almasak olur mu ? Gta 5 için Logitech M100 1000 DPI yeterli mi ?

Logitech M100 Kablolu Optik Mouse Beyaz 910-001603

Hocam bende biliyorum mk120'nin gaming klavye olmadığını single oyunlarda işimi görür mü diye sormuştum. O zaman anti-ghosting bir klavye almak şart, peki gaming mouse almasak olur mu ? Gta 5 için Logitech M100 1000 DPI yeterli mi ?
G300S bile alabilirsiniz. Çok pahalı bir şey istemiyorsanız önerebilirim bütçenizi belirtip konu açın.

G300S bile alabilirsiniz. Çok pahalı bir şey istemiyorsanız önerebilirim bütçenizi belirtip konu açın.
Mk120 seti tam bütçeme göreydi hocam klavye mouse için tam 60 lira civarı bütçem kaldı. 20 lira bile artıramam, ama illa gaming set al derseniz topladığım sistemden kısarım, rami 8 yaparım. Bütçe 200 Lira olur o zaman.

Hocam o kadar önemli değil ama 2000 TL üstü bir sistem topluyorsunuz ve böyle oyunlar oynuyorsun yani böyle birşey lazım isterseniz 300 TL geçmeyecek set önerelim? tabi biliyorum 20 TL bile artırmak istemiyorsunuz ama bence PC'ye yazık etmeyin iyi bir şey alın 3-4 yıl kullanın.

MK120 de işinizi görür. O klavyeyi arkadaşımda kullanıyor kendisi CS:GO'da Global Elite. Kendinizi zorlamayın klavye alacağım diye. Mouse için düzgün bir şeyler lazım onu söyleyeyim.

CS:GO, LOL gibi rekabetçi oyunlarda çok profesyonel oynamayı düşünenler optik oyuncu mousesi ve mekanik klavye kullanırlar. Mouse olarak optik mouse seçimi yapılırsa lazerli mouselere göre daha az gecikmeli ve daha iyi performanslı bir mouse seçimi olmuş olur diyebilirim. Ayrıca mekanik klavyelerde tuşların parmağa verdiği geri bildirim hissi sayesinde oyuncular için tercih edilebilir bir seçenektir ancak mekanik klavye seçiminde sağlam olması gerekir ayrıca ghosting olursa yine bazı oyunlarda hiçbir değeri kalmaz. Eğer singleplayer oyunlar oynuyorsan fikrimce klavye-mouse için çok fazla bütçe ayırmana gerek olmaz. Bu oyunlarda oyunun gerçekçiliğini daha iyi hissetmek için donanıma daha fazla bütçe ayırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı