Normal kulaklık mı oyun kulaklığı mı?

Bütçe
350-400
Empedans dirençtir. Çok yüksek empedansı kasanıza bağlarsanız ses çok kısık gelir veya gelmez. Ne kadar düşük empedans, o kadar yüksek ses. Amfilerin değeri burada devreye giriyor. Öte yandan insanlar yüksek empedans almaya çalışır çünkü genellikle empedans aynı zamanda kaliteyi de arttırır ama istisnaları çok. Masaüstü kasa çıkışı genelde 70 ohm ye kadar besler rahatça, fakat sizinkinin ses kartı bayağı iyi duruyor. Tam kaç bilemiyorum. Hassasiyet ise kulaklığın yeterli ohm bağlıyken verebildiği Max ses. Özetle sorunun cevabı her ikisine de. Ohm düşük, hassasiyet yüksek olunca sesi en yüksek seviyede alırsınız. Fakat kaliteli değil, sadece yüksek seviyede.
Tamamdır hocam, yardımlarınız için teşekkürler. Sanırım hangi stüdyo kulaklık diye yeni bir konu açmanın yolu göründü.

Aynı sorunu yaşıyorum. Hangi kulaklığı aldınız?
Hocam geç oldu cevap kusura bakmayın, forumda önerilen Superlux HD668B model kulaklığı aldım fakat kablo giriş noktasında kronik bir hata var yaklaşık 5 ay gibi bir süreçte kablo arızası verdi. Lehim kullanmayı biliyorsanız kabloyu yarıp kopan noktayı tekrar lehimlemeniz gerek, bulabilirseniz direk girişi de değiştirebilirsiniz. Kulaklık olarak da gayet başarılı iyi ki aldım dedim. Keşke oyuncu alsaydım demedim.

Hocam geç oldu cevap kusura bakmayın, forumda önerilen Superlux HD668B model kulaklığı aldım fakat kablo giriş noktasında kronik bir hata var yaklaşık 5 ay gibi bir süreçte kablo arızası verdi. Lehim kullanmayı biliyorsanız kabloyu yarıp kopan noktayı tekrar lehimlemeniz gerek, bulabilirseniz direk girişi de değiştirebilirsiniz. Kulaklık olarak da gayet başarılı iyi ki aldım dedim. Keşke oyuncu alsaydım demedim.
Ben SoundSurge 85 aldım.

Arkadaşlar uzun zamandır kullandığım JBL T500 kablolu kulaklığım bozuldu ve yeni bir kulaklık almaya karar verdim. Bütçem aşağı yukarı 400₺. Benim isteklerim şu doğrultuda. Müzikle hobi olarak ilgilenen biriyim ve sese karşı fazla hassasım denebilir. Yani müzikte sadece bass olsun gerisi umurumda değil diyen tayfadan değilim benim için dengeli olması gerek ve tizlerin kulağımı acıtmaması gerek. Hem dışarıda hem evde kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum ama aynı zamanda oyun oynadığım için kararsız kaldım. Oyun tarafında ise aman aman mükemmel bir şey olmasına gerek yok sesleri düzgün duyayım ve yönleri sorun yaşatmasın benim için yeterli. Bu yüzden oyun kulaklığı mı alsam yoksa normal bir kulaklık mı alsam kararsız kaldım. Oyun kulaklıkları beni müzik konusunda üzer mi bilmiyorum. Aklımda şu anlık TaoTronics SoundSurge 85 var normal kulaklık tarafında, oyun kulaklığı tarafında ise HyperX Cloud Stinger var. Eğer normal kulaklık alırsam oyun tarafında çok sorun yaşar mıyım, bana pişmanlık yaşatır mı? Sizce oyun kulaklıkları müzik konusunda canımı sıkar mı? Mikrofon gibi bir sıkıntım yok harici mikrofon kullanıyorum, belirteyim. Kararsız kalma sebeplerimden birisi de eğer kullanımları oranlarsak 7/10 evde kullanacağım 3/10 dışarıda kullanacağım. Şayet oyun kulaklıkları hem müzikte hem oyunda bandındaki normal kulaklıklardan daha iyiyse dışarıda kullanımdan feragat edebilirim.

Oyunlarda aşırı bir rakip ses dinleme sesi daha iyi algılama vb. Gibi şeyleri önemsemezseniz normal bir kulaklık alabilirsiniz.

Oyuncu kulaklığı denilen şey tamamen satış stratejisi hiçbiri gerçek 7.1 değil alacağın streo kulaklık ile program ile sende 7.1 ses alabilirsin müzik için kulaklık istiyorsan arada kalmana gerek yok yani.

Gerçek 7.1 ROG Centurion kullandım. Sonra HyperX Cloud 1 kullandım. Ardından 1More H1007 kullandım. Şu an kablosuz Razer BlackShark V2 Pro kullanıyorum. Müzikte en iyi başarımı 1More H1007 ile aldım. Blackshark V2 Pro ise H1007 ile müzikte benzer iken oyunda ses kasmada Blackshark V2 Pro gibisi yok.
USB kulaklık kullanacaksan 1More H1007 öneririm ama piyasada yok. Onun alternatifi ise Blackshark V2 (Bu da USB'li) öneririm.
Hem oyun hem müzik için 3.5 mm jacklı Blackshark V2 X öneririm.
Bunlar oyuncu kulaklıkları önerilerim. Normal kulaklıklar ayrı bir dünya. O konuda bir şey diyemem. Bütçen varsa Sennheiser oyuncu kulaklıkları müzik, oyun ve mikrofonda çok iyi ürünler satıyor. Açık kapsüllü, 3.5 mm bağlantılı Sennheiser Game One (güncellenmiş modeli de vardı ama aklımda değil) açık ara üst seviye bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı