Normal Minecraft kasıyor ama SonOyuncu kasmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ömer S

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu aralar Minecraft'a sardım ve eğleniyorum. Lakin geçenlerde bilgisayara format atttığım için Minecraft ve diğer her şey silindi. Tekrar Minecraft'ı (orijinal, kesinlikle korsan değil ) indirdiğim zaman 6 FPS aldığımı fark ettim. SonOyuncu'da ise FPS'im neredeyse 300'e çıkacak. Üstelik oradaki ayarlar yüksek olmasına rağmen. Normal Minecraft'ta ayarlar en düşükte. Bunun sebebi nedir acaba?
Neden cevap gelmedi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu aralar Minecraft'a sardım ve eğleniyorum. Lakin geçenlerde bilgisayara format atttığım için Minecraft ve diğer her şey silindi. Tekrar Minecraft'ı (orijinal, kesinlikle korsan değil ) indirdiğim zaman 6 FPS aldığımı fark ettim. SonOyuncu'da ise FPS'im neredeyse 300'e çıkacak. Üstelik oradaki ayarlar yüksek olmasına rağmen. Normal Minecraft'ta ayarlar en düşükte. Bunun sebebi nedir acaba?
Neden cevap gelmedi ?
Chunk sayılarına baktınız mı? OptiFine kullanıyor musunuz? Normal Minecraft'ta hangi sürümdesiniz?

1.16.4 sürümündeyim. Optifine kullanıyorum ve chunklar 2'de. Verim alabilmek için 2'ye çektim lakin hala 5-6-7 FPS.

Son Oyuncu'da sadece 1 sürüm olduğu için kasmıyordur. Minecraft Launcher da ise ilk sürümden son sürüme kadar hepsi olduğu için kasar normaldir. Ben Minecraft Launcher'ı kullanıyorum. Ama bende kasmıyor mesela.
1.16.4 sürümündeyim. OptiFine kullanıyorum ve chunklar 2'de. Verim alabilmek için 2'ye çektim lakin hala 5-6-7 FPS.

O zaman bilgisayarınız iyi olmayabilir.

Neden cevap gelmedi?

Belki FPS sınırlanmıştır ayarlardan bakın.
Ayarlardan kare hızını arttırın.

Geri
Yukarı