FIFA 22 bazen kasıyor, bazen kasmıyor

dawance

Hectopat
Merhaba, FIFA 22 PC için, yeni aldığım çok iyi özellikleri olan laptopumda kasıyor. Bazen de kasmıyor. Arkada çalışan her şeyi kapatmama rağmen kasıyor, bazen de 20 Chrome sekmesi olsa bile kasmıyor. Her şeyim güncel, sorun nerede arayacağımı bile bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun, bu karşılaştırma yeterli mi sizce? CPU frekansını göremedim ama CPU Power'ı seçtim. Sizce sorun nerede?

Post sayısı arttırmak için yazmadım ben, bu kadar ön yargı yapmasanız keşke. Sadece doğru düzgün sistem belirtmenizi bekledik. Dikkat ettiyseniz cihaz drop yediği anda RAM frekanslarında ciddi düşüşler yaşamış. %75'lik bir düşüş var ki bu da neredeyse yaşadığınız FPS kaybına denk.

Son düzenleme:
Post sayısı arttırmak için yazmadım ben, bu kadar ön yargı yapmasanız keşke. Sadece doğru düzgün sistem belirtmenizi bekledik. Dikkat ettiyseniz cihaz drop yediği anda RAM frekanslarında ciddi düşüşler yaşamış. %75'lik bir düşüş var ki bu da neredeyse yaşadığınız FPS kaybına denk.
Direkt size yönelik değildi. Sayfayı yenileyince ardı arkasında negatif dört beş yorum görünce kendimi savunma ihtiyacı hissettim. İlginize teşekkür ederim.

Drop yemek ne demek peki, bir de neden olur?

Direkt size yönelik değildi. Sayfayı yenileyince ardı arkasında negatif dört beş yorum görünce kendimi savunma ihtiyacı hissettim. İlginize teşekkür ederim.

Drop yemek ne demek peki, bir de neden olur?
Performans kaybı yaşanıyor yani. Oyun kasmaya başlıyor. Yazılımsal bir sorun gibi duruyor.

Bilgisayar özelliklerini söyler misiniz? İmzanızdaki değildir umarım. Bir de ortalama bir bilgisayarda da Chrome'da 20 sekme açarsanız kasmaz, 20 sekmede hiçbir site açmadıysanız zaten çok normal.
Hocam rahatsız ediyorum. Arkadaşın da konusunu yeniden uyandırdım. Bende de sistem yeterli olduğu halde oyun içinde takılmalar menü geçişlerinde de aynı şekilde sıkıntı yaşanıyor. Ne yapmak lazım.

Sistem Özellikleri: Intel i7-10750H | RTX 2060 | 16 GB RAM | 512 GB SSD

Geri
Yukarı