Norton DriverPack Solution 2016 Virüs Olarak Görüyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda Norton kurulu idi. DriverPack Solution 2016 en son sürümünü sadece ve sadece Norton firması virüs olarak sildi. Kaspersky ile tarama yaptığımda hiç bir tehtit bulunmamıştı ama bu neden kaynaklanabilir?

https://www.virustotal.com/tr/file/...bbcfe3c839b56736b2fa47c366413b5aa54/analysis/

PUA.DriverPack | Symantec

Bu programı daha önce kullandınız mı ?

@Murat5038 @MF @Recep Baltaş konuda yardım beklediğim kişiler.

Bence arkadaşlar program içerdiği toolbar sadece bunlara dikkat edersek program virüslü değil aslında driverpack.

upload_2016-6-26_2-5-29.png
upload_2016-6-26_2-5-41.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük öncelikli tanımlamış. Kullanmamanız gerektiğini de zaten kaç kez söyledim.
Bu da bir rus yapımı Murat bence o bir reklam virüsü driverpack virüslü değil buradaki rapora bakarmısınız Kaspersky ile korunduğu açıklanmıştır ?

Kaspersky Trusted

Önceki söylediğim geçerli. Rus olması veya olmaması güvenilecek anlamına gelmez. Ben tavsiye etmiyorum o türevdeki programları.
Tavsiye etmiyorsunuz yani driverpack veya bu program dışında peki abim ben geçem hafta bazı sürücüleri bulamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz Murat abi sürücüleri driver kimliklerini google da arattığımda karşıma ilk çıkan sonuç driveridentifier oluyor.

Type:Potentially Unwanted App diye belirtilmiş. Yani "İstenilmeyen Yazılım". Kullanıcı dikkatsizliğinden dolayı DriverPack Solution birkaç programıda fazladan yüklüyor. Şahsen bu programı kullanıyorum ve loglarda herhangi bir tuhaflık yok.

Rahatlıkla kullanabilirsin. Sorun olmaz. Verdiği uyarı Driver Pack in kendi reklam programını yüklemeye çalışmasından ötürü kaynaklanıyor. Uzman kipinden en alta inip reklam arayüz programında ki tik i kaldırırsan herhangi bir sorun yaşamazsın. Yıllardır bu programı kullanıyorum ben bu zamana kadar sorun yaşamadım. Tek tavsiyem Ekran kartı sürücülerini markaların kendi sitelerinden indirmen olacaktır. Toplu paket olarak yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı