Norton Fare İmleci Meşgul

Erkan Çevik

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Dün Techopat Sosyal'de genellikle parayla satın alınacak antivirüslerin listesini yazmışlardı orada Norton İnternet Security vardı. Bende 1 yıllık lisansını alarak sistemime bunu kurdum menmundum. Bugün bilgisayarımı açtım ve sistemde boş olsam bile imlecin meşgul olduğunu gördüm beş saniyede bir yeniliyor kendini. Görev yöneticisinden bakmama rağmen her hangi bir şey tespit edemedim cpu kullanımına mı bakmalıyım ram kullanımına mı? Sorun antivirüsten mi oluyor?

Sorun çözüldü Norton üzerinde birkaç ayar yaptım ayar menüsü açılmadı kendi kendini yeniden başlattı sorna sorun çözüldü sebebi bulduğu virüsmüş.

Eğer mümkünse bulduğu virüsün adını paylaşır mısınız?
Bulduğum virüs Adobe'nin kurulumundan çıktı. Netmahal'miş kurmamama rağmen içeriği tanıyıp engellemiş bunu silemek için sistemi zorluyormuş sonunda kendini kapattı yeniden başlayınca tehdidi gösterdi ve sildim.

Norton'u eğer temiz formatlanmış bir sisteme kurmuyorsanız öncelikle alternatif bir başka bir güvenlik yazılımı ile sisteminizi tam tarama yapın derim. Norton databasenin çok fazla olması nedeniyle genelde hips tabanlı tespit yapmakta o yüzden öncelikle MalwareBytes, Emsisoft gibi araçlarla tam tarama yapıp ardından Norton'u kurmanız daha iyi olur.

Norton'u eğer temiz formatlanmış bir sisteme kurmuyorsanız öncelikle alternatif bir başka bir güvenlik yazılımı ile sisteminizi tam tarama yapın derim. Norton databasenin çok fazla olması nedeniyle genelde hips tabanlı tespit yapmakta o yüzden öncelikle MalwareBytes, Emsisoft gibi araçlarla tam tarama yapıp ardından Norton'u kurmanız daha iyi olur.
İlginiz için teşekkür ederim zaten formattan sorna kurdum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı