Note 2 Samsung yazısında kalıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Uzan zaman önce note2 'de xmod kullanmak için 10mb lik civari bi dosya indirdim odin ile bunu kurdum uzun kullanım sonunda telefonun samsung yazısı gelip tekrar yeniden başlıyor ve hep bu olay tekrarlarlanıyor.bir çok stock rom yükleyip ardından wipe/data factory reset yapıyorum ve şarj takılı biçimde telefon ilk kullanım ayarları geliyor ve şarjdan çıkarınca telefon kapanıyor ve aynı şekilde samsung yazısına geliyor ve hep yeniden başlıyor sonrasında şarjda açınca bu sefer ana ekrana gelince yeniden başlatıyor. Bu şekilde acaba sorun ney yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung yazısından takılma durumundan genelde "data-cache-dalvik cache wipe" yapılarak veya farklı bir kernel atarak kurtulunabiliyor, ama sizin anlattığınız olayda bambaşka sorunlar da var. Half Brick veya Brick gibi bir duruma da benzemiyor. Pil ölmüş desem o da değil. Overclock yapmışsınız bu yüzden restart atıyor desem başka rom ve kernel kurulunca o sorun da düzelirdi... Yani durum bana çok karışık geldi. Benim tavsiyem şunu bir denemeniz umarım faydalı olur:

Recovery menüsünden recovery ayarlarını varsayılana geri döndürün. Recovery menüsünden battery stats'ı bulup wipe'layın. Data-Cache-Dalvik Cache wipe'layın. Daha sonra orjinal rom, bootloader, csc vs. ne varsa odin ile cihaza yükleyin cihaz açılırsa da şarjdan 2 saat çıkarmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı