Note 3 Neo Batarya Kalibrasyonu

LateritHavalar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Cihazı cumartasi günü aldım. Bataryası bir günü çıkartamıyor. Tenefüs aralarında kullanıyorum eve döndüğümde %25'e kadar düşüyor.
İlk şarj diye bir şey duydum. Yarın deneyeceğim. Denemeden önce bir sormak istedim.

1-İlk şarj yapmak mantıklı mıdır?
2-Note 3 Neo batarya kalibrasyonu nasıl yapılmalıdır?

Son düzenleme:
Batarya kalibrasyonu yapman için Root yetkisine sahip olman gerek. Telefonunuz %100 şarj edince, indirdiğin kalibrasyon programından kalibre etmen ve programdan çıkıp şarj aletini çıkarman gerek. Bu şarjı telefonun bitene kadar kullanmalısın. Ardından işletim sistemi daha doğru veriler sağlayan battery.stats dosyasını kullanacak.

Şimdi bu batarya kalibrasyonunu root olmadan yapamıyor muyuz? Sitede okuduğum kadarıyla bataryalar %60'a kadar şarj ediliyormuş. Batarya %60'a göre kendini ayarladığı için az gidiyormuş. 3100mah batarya bana çok az geldi , tenefüs aralarında 1-2 oyun oynayıp kapattım. Eve döndüğümde şarj %25'e düşmüştü. Bu geçici bir durum mu yoksa kalibre etmeden düzelmez mi?
Telefonu 2 gün önce aldım. @Kaan Arslan

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı