Note 3 yazılım güncelleme

berkand25

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba bende Note 3 N9005 telefonu var şu an yazılımı Android 5.0 sürümünde 3GB RAM'i var.
Bu makaleyi gördüm acaba ben de 7.1 sürümüne yükseltirsem bir sorun yaşar mıyım ya da bir yavaşlama donma vb. sorunlar olur mu? Çünkü şu an bile çok az donma takılmalar oluyor.

Genelde eski Android amiral gemilerine ROM kurunca canlanıyorlar. LG G2 telefonum da Android 5.0'da kalmıştı, Android 9'a yükselttim, canavar gibi çalışıyor. Burada en önemli kısım ROM'un kalitesi. ROM kaliteli ise en ufak bir sorun yaşamazsınız. Bahsettiğiniz telefona Android 8 veya Android 9 da kurulabilir. Mevcut ROM'lara bakmak lazım.

Genelde eski Android amiral gemilerine ROM kurunca canlanıyorlar. LG G2 telefonum da Android 5.0'da kalmıştı, Android 9'a yükselttim, canavar gibi çalışıyor. Burada en önemli kısım ROM'un kalitesi. ROM kaliteli ise en ufak bir sorun yaşamazsınız. Bahsettiğiniz telefona Android 8 veya Android 9'da kurulabilir. Mevcut ROM'lara bakmak lazım.

Peki ben bu kaliteli ROM'u nasıl bulucağım ve nasıl yükliyeceğim ve içindeki doyalar gider mi yoksa normal güncelleme gibi mi olacak

Peki ben bu kaliteli ROM'u nasıl bulucağım ve nasıl yükleyeceğim ve içindeki doyalar gider mi yoksa normal güncelleme gibi mi olacak?
Belli ROM'lar vardır bilinen. Onların sitesine bakabilirsiniz. Eğer resmi ROM bulamazsanız yüklemeyin zaten. Custom ROM kurmak için custom recovery kurmak gerekir. Telefonun içindeki her şey silinmek zorundadır. Sıfırdan yeni bir Android kuruyorsunuz sonuçta.

ROM'ların listesi(Aklıma geldikçe eklerim.):
  • AOSP Extended ROM(Samsung telefonlara çıkmamış bu sanırım, LG G2'de bunu kullanıyordum. Mükemmel ROM.)
  • LineageOS
  • Resurrection Remix OS
  • Pixel Experience
Bu ROM'ların sitelerine girin ve telefon modelinizi arayın.

Ekleme: Custom Recovery kurmak için ise BL kilidini açmak gerekir. BL kilidi açılınca zaten telefon kendini sıfırlar.

Belli ROM'lar vardır bilinen. Onların sitesine bakabilirsiniz? Eğer resmi ROM bulamazsanız yüklemeyin zaten. Custom ROM kurmak için Custom Recovery kurmak gerekir. Telefonun içindeki her şey silinmek zorundadır. Sıfırdan yeni bir Android kuruyorsunuz sonuçta.

• AOSP Extended ROM(Samsung telefonlara çıkmamış bu sanırım, LG G2'de bunu kullanıyordum. Mükemmel ROM.)
  • LineageOS
  • Resurrection Remix OS
  • Pixel Experience

Peki diyelim

Belli ROM'lar vardır bilinen. Onların sitesine bakabilirsiniz? Eğer resmi ROM bulamazsanız yüklemeyin zaten. Custom ROM kurmak için Custom Recovery kurmak gerekir. Telefonun içindeki her şey silinmek zorundadır. Sıfırdan yeni bir Android kuruyorsunuz sonuçta.

• LineageOS
  • Resurrection Remix OS
  • Pixel Experience

Ekleme: Custom Recovery kurmak için ise BL kilidini açmak gerekir. BL kilidi açılınca zaten telefon kendini sıfırlar.

Peki diyelim ben pişman oldum eski romuma dönebiliyor muyum ya da Samsung Switch'ten yedeklesem ROM'u yükledikten sonra geri getirebili miyim ve son olarak benim akıllı saatimle kullandığım Samsung Health uygulaması var yeni ROM'da onu kullanabilir miyim onun için Samsung ROM'u mu lazım şimdiden teşekkürler

Peki diyelim ben pişman oldum eski ROM'uma dönebiliyor muyum ya da Samsung Switch'ten yedeklesem ROM'u yükledikten sonra geri getirebilir miyim? Son olarak benim akıllı saatimle kullandığım Samsung Health uygulaması var yeni ROM'da onu kullanabilir miyim onun için Samsung ROM'u mu lazım şimdiden teşekkürler.
Telefona herhangi bir modifikasyon yaptığın gibi Samsung uygulamaları kullanılamaz hale gelir, sonradan kurulan ROM'larda Samsung uygulamaları olmaz, orijinal ROM'u geri yükleyebilirsiniz fakat yine de Samsung uygulamaları çalışmaz. Smart Switch yedeği konusunda bir bilgim yok.

Telefona herhangi bir modifikasyon yaptığın gibi Samsung uygulamaları kullanılamaz hale gelir, sonradan kurulan ROM'larda Samsung uygulamaları olmaz, orijinal ROM'u geri yükleyebilirsiniz fakat yine de Samsung uygulamaları çalışmaz. Smart Switch yedeği konusunda bir bilgim yok.
Peki APK ile yüklesem

Peki APK ile yüklesem.
Samsung telefonlarda KnoX sayacı diye bir şey vardır. KnoX sayacı telefona yapılan en ufak bir modifikasyon ile etkinleşir. KnoX sayacı etkinleştirildikten sonra telefon garanti dışı kalır ve Samsung uygulamalarının büyük bir kısmı çalışmaz. Bazı insanlar belirli uygulamaları çalıştırmayı başarmışlar. Araştırabilirsiniz veya yapan biri illa ki bu forumda vardır.

Samsung telefonlarda KnoX sayacı diye bir şey vardır. KnoX sayacı telefona yapılan en ufak bir modifikasyon ile etkinleşir. KnoX sayacı etkinleştirildikten sonra telefon garanti dışı kalır ve Samsung uygulamalarının büyük bir kısmı çalışmaz. Bazı insanlar belirli uygulamaları çalıştırmayı başarmışlar. Araştırabilirsiniz veya yapan biri illa ki bu forumda vardır.

bilgiler için teşekkürler peki ben nasıl kurucam bu romu hangi siteden indircem nasıl telefona kurucam

Geri
Yukarı