Note 4'ü Nasıl Türkçe Yaparım?

Merhaba,
Bugün HongKong'dan Note4 4G+ (N910G) getirttik. Telefonda Türkçe dil yok ne yazık ki. Sammobile ROM'larında Avustralya,Hindistan,Singapur firmwareları var. Hangisinde Türkçe dil vardır sizce?
Nasıl dil yükleyebiliriz?

Zaten garantimiz yok bu arada. Ve orijinalin üstünde çok fazla olaylara girişmek istemiyoruz.(Rootlamalar vs.) Bende Note 4 H kullanıcısıyım. Acilen cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam model kodu olmak zorunda değil. Qualcomm kullanan herhangi bir modelin ROM'unu flashlarsanız Türkçe dil desteğine sahip olursunuz.

Hatta senin yerine bir adet uyumlu model kodu buldum. Bu modelin en güncel ROM'unu indir ve ODIN ile cihaza yükle. Daha sonra cihazı fabrika ayarlarına sıfırla ve aç. İşlem tamam. :)
Yalnız yanında şebeke ismi yazan ROM'ları indirme. Açılış ekranında ve cihazında içinde operatörlerin gereksiz reklamları çıkacaktır. Örneğin:
Almanya ROM'u en son çıkan "ÜLKE" ROM'larından biri.

Kolay gelsin.

Yani F olur öyle mi?
Çünkü araştırırken G Snapdragon, üstelik G'ye G at yoksa telefona yüklemez, hata verir/sorun çıkar gibi bir şeyler dediler. Bizde o yüzden kararsız kaldık. Daha önce cici telefonum bana böyle sorunlar çıkarmadığı için ne ROM attım ne de Odin'i bilirim.

Evet G Snapdragon. İnternette F ve G için bunu deneyenler olmuş ancak Hintli kardeşlerimin İngilizcelerinden pek bir şey anlamadım.
Telefonu kaldırıp atacağım en son o olacak. :(

Hiçbir sıkıntı olmayacak @BüşranurP . Zira kullanılan tüm donanım aynı. Sadece ve sadece satış için kullanılan model kodları değişik. Bunun sebebi de tek bir ROM'a tüm dillerin yüklenip, boşuna şişmemesi için. Ondan sonra bu TouchWiz niye bu kadar alan kaplıyor oluyor...

ODIN ile ROM atmak zor değil. Tek yapman gereken dosyaları ilgili yerlere eklemek ve cihazı Download Mode'a almak. Daha sonra tek bir tık ve cihazın otomatik yeniden başlamasıyla bitiyor. :)

Bu süper bir haber oldu. :) Çok teşekkür ederim. Umarım bölgesel kilit denilen durum olmaz ve güzelce kullanırız. :)

Şu üçünü sırasıyla deneyin. Rom atmadan da Türkçe olabilir. Önceleri yapıyordum bu şekilde.
uploadfromtaptalk1429651829808.png

Bu süper bir haber oldu. :) Çok teşekkür ederim. Umarım bölgesel kilit denilen durum olmaz ve güzelce kullanırız. :)
ROM'un içindeki CSC dosyası Türkçe'yi de içerdiğinden Türkiye'de ki SIM kartları da kullanıma açık oluyor. Zira verdiğim ROM ülke ROM'u. Operatör değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı