Note 7 vs iPhone 7

Sizce Hangisini almalıyım ?

• Oy verenlerin toplamı
    44
Ya ne demek Samsung ? Samsung'u bedava verseler kullanmam. İphone 7 gibi seçenek varken neden Samsung'u seçiyorsunuz? Hem farklılık hem donanım ve teknoloji açısından aşırı zengin telefon. Tabi sizinde bunu alabilmeniz için bir nevi zengin olmanız gerekiyor. Yanlış anlaşılmasın lütfen!

Kesinlikle iphone derim ben. Sürekli güncel. Satmaya kalksan fiyatı fazla düşmüyor yüksek fiyata satarsın. Teknik servisini biliyorum kısmi olarak çalıştım. Teknik servisi son derece mükemmel hatta türkiye' iphone'nin servisinin üzerine bir servis olduğunu düşünmüyorum son derece güzel bir şekilde ilgileniyorlar müşteriyle. Samsung'u açıkcası tavsiye etmem. Donma,kasma problemleri samsung'un hemen hemen her telefonunda var ama çevremde note serisini kullanan arkadaşlarım vardı, note serisinden son derece memnunlardı. Duyduklarım kadarıyla note serisi kullananlarda memnun genelde. Yani samsung almayı düşünürsen note serisinden şaşma ama tavsiyem iphone tabii ki. :)

Samsung'un kastığı falan yok, yanlış bilgilendirme yapma. Android telefonların hepsi de ara sıra anlık takılma yaşayabilir bu bir sorun değil. S3 zamanındaki Samsung arayüzü yok, çok daha stabil bir arayüz var artık. Samsung S ve NOTE serileri amiral gemileri içinde en iyi modeller. Samsung'un orta seviye cihazları da gayet iyi ve performanslı.

Samsung'un kastığı falan yok, yanlış bilgilendirme yapma. Android telefonların hepsi de ara sıra anlık takılma yaşayabilir bu bir sorun değil. S3 zamanındaki Samsung arayüzü yok, çok daha stabil bir arayüz var artık. Samsung S ve NOTE serileri amiral gemileri içinde en iyi modeller. Samsung'un orta seviye cihazları da gayet iyi ve performanslı.

Yanlış bilgilendirme yapmıyorum. Kaç tane samsung kullandım hepsinde kasma, donma problemleri vardı. Sokağa çıkıp 100 kişiye sorsanız 95'i aynı cevabı verir. Özellikle bir anda aniden kilitlenme, kasma problemleri çok samsungda. Başka hic bir android telefonun samsung kadar kastığını görmedim. Ayrıca zaten çevremdeki insanların tecrübelerine dayanarak note serisini önerdim.

Samsung'un S3 zamandaki arayüzünün kastığı çok doğru. S5 modelinden itibaren arayüz sorunu giderildi, kesinlikle donma, kasma gibi bir durum yok. Gel soralım yeni telefonlarında öyle bir durum var mı diye? Eski telefonlarında bu durum vardı ama şimdi 2-3 yıldır arayüz sorunu yok. Ara sıra anlık takılma yapması Android'in doğasında olan bir durumdur. Bu normal kullanımı engelleyen bir durum değildir. Yıl olacak 2017 hala kasıyor diyorsunuz, burada ön yargı söz konusu. NOTE serisi arayüzü ile S serilerinin arayüzü aynı. Çoğu orta segment A, J, C serisi cihazlara da yeni arayüz iyileştirmeleri, arayüz değişimi geliyor. Kasma, donma yok, anlık takılmalar olması bir sıkıntı değil. Son 2-3 yıldır Android cihazlarında ciddi bir stabilite ilerlemesi var. İOS kadar stabil olmasa da gayet performanslı ve iyi çalışan bir sistem haline geldi Android. Şuan da piyasa da 700 TL civarlarından başlayan telefonlarda bile artık arayüz sıkıntıları, kasma, donma çok nadir oluşan durumlar. Gelip üst seviye bu cihazlara kasıyor, donuyor demek art niyetli bir tutumdur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı