Note 9 Pro IMEI kayıtlı değil

Jacksonstorm

Hectopat
Merhabalar.
Hayatımda ilk defa internetten telefon aldım.
Note 9 Pro. 2 IMEI numarasını da Türkiye.gov.tr'den aratınca IMEI kayıtlı değil yazıyor. Bu bir sorun çıkartır mı? Kayıtlı olmaması ne demektir?

Cihaz yeni alındığı için böyle diyor olması normal. 2 Hafta içerisinde IMEI numaranız BTK'ya tanımlanacaktır, problem yok.
2 Hafta içerisinde ya da maksimum 1 ay içerisinde IMEI numarası hala kayıtlı değil olarak gözükürse satıcı ile iletişime geçin.

IMEI kayıtlı değilse o telefon Türkiye'de herhangi bir SIM kart ile çalıştırılamaz.

Cihaz yeni alındığı için böyle diyor olması normal. 2 Hafta içerisinde IMEI numaranız BTK'ya tanımlanacaktır, problem yok.
2 Hafta içerisinde ya da maksimum 1 ay içerisinde IMEI numarası hala kayıtlı değil olarak gözükürse satıcı ile iletişime geçin.
Öğrenmem iyi oldu, teşekkürler :)

Eğer ki yurt dışından getirilen bir mobil cihazın IMEI kaydı yaptırılmazsa en fazla 3 haftaya kadar kullanılabilir.
2019 yılı kayıt ücreti: 1500 TL.
Telefon SIM kart aktif edildikten sonra 120 gün içerisinde kayıt yapılması gerekiyor.
Ebeveynlerin getirdiği telefonları 18 yaş altındaki çocukları kullanabiliyor.
Kayıt yaptıran pasaport sahibinin üzerine olan SIM kartlarla telefon sadece çalışabiliyor.
Kayıt internetten vergisi ödendikten sonra e-devlet üzerinden yapılabiliyor.
Aynı gün içerisinde yurt dışına çıkış-giriş işlemi ile kayıt yapılabiliyor.
Telefonu bir başkası getirdi, siz açıp SIM kartınızı takıp kullanmaya başladınız. 120 gün içerisinde yurtdışına çıkıp girdiğinizde pasaportunuza kaydettirdiğiniz takdirde üzerinize olan SIM kart ile telefonu kullanabiliyorsunuz.
Ekşi'den aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme yapılmış. Cihazınız garantili ise IMEI kaydı 1-2 hafta içinde sistemde düzeltilir diye düşünüyorum. Eğer cihaz sahibinden gibi siteler üzerinden alınan kaçak yollarla getirilmiş cihazlarsa 5 ay kayıtsız kullanılabilir. Normalde 4 aydı 5 aya uzatıldı. Eğer cihaz çift sim girişliyse 5+5 10 ay kayıtsız kullanılabilir. Siz hepsiburada gibi bir e-ticaret sitesinden garantili ürün almışsınız sanırım. Merak etmeyin o cihazlar kayıtlıdır.

Yanlış bilgilendirme yapılmış. Cihazınız garantili ise IMEI kaydı 1-2 hafta içinde sistemde düzeltilir diye düşünüyorum. Eğer cihaz sahibinden gibi siteler üzerinden alınan kaçak yollarla getirilmiş cihazlarsa 5 ay kayıtsız kullanılabilir. Normalde 4 aydı 5 aya uzatıldı. Eğer cihaz çift sim girişliyse 5+5 10 ay kayıtsız kullanılabilir. Siz hepsiburada gibi bir e-ticaret sitesinden garantili ürün almışsınız sanırım. Merak etmeyin o cihazlar kayıtlıdır.
Daha yeni çevremden insanlar kayıt yaptırdı süre doldu diye. 3 ay halen.

Geri
Yukarı