Note 9 vs OP 7

Merhaba, bu 2 telefon arasında kaldım. Note 9 128 GB, 8 GB RAM vs OP 7 256 GB, 8 GB RAM aslında Sahibinden'de garantisiz 12 GB OP 7 Pro buldum ama bana çok uzak olduğu için gidemem ve görmeden satın almak pek mantıklı değil ( dolandırıcılık vs). Sizce bu ikisinden hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu 2 telefon arasında kaldım. Note 9 128 GB, 8 GB RAM vs OP 7 256 GB, 8 GB RAM aslında Sahibinden'de garantisiz 12 GB OP 7 Pro buldum ama bana çok uzak olduğu için gidemem ve görmeden satın almak pek mantıklı değil ( dolandırıcılık vs). Sizce bu ikisinden hangisi daha iyi?
Note 9'dan kastınız eğer Xiaomi ise tavsiye etmiyorum.

Samsung'da kullandıkça arayüz ağırlaşıyor.
Şu kalıplaşmış safsataları bırakın, milleti de yanlış yönlendirmeyin. S5 modelinden beridir Samsung modellerinde arayüz sorunu yok. Arayüz kullanışlılığı olarakta Samsung One UI arayüzü daha iyi. Arayüz akıcılığı olarak Color OS daha iyi, o da normal safkan arayüze yakın bir arayüzü var çünkü.

Performans olarak ve güncellik olarak One Plus 7 daha iyi. Batarya olarakta OP7 önde. Arka kamera olarak ise Note 9 daha iyi.

Note 9 fiyatını hak etmiyor aşırı pahalanmış ve eskidi. Onun yerine S10 Plus ve P30 Pro alabilirsin.

Şu kalıplaşmış safsataları bırakın, milleti de yanlış yönlendirmeyin. S5 modelinden beridir Samsung modellerinde arayüz sorunu yok. Arayüz kullanışlılığı olarakta Samsung One UI arayüzü daha iyi. Arayüz akıcılığı olarak Color OS daha iyi, o da normal safkan arayüze yakın bir arayüzü var çünkü.

Performans olarak ve güncellik olarak One Plus 7 daha iyi. Batarya olarakta OP7 önde. Arka kamera olarak ise Note 9 daha iyi.

Note 9 fiyatını hak etmiyor aşırı pahalanmış ve eskidi. Onun yerine S10 Plus ve P30 Pro alabilirsin.
Yurt dışı alıcam iki cihazında fiyatı aynı s10 ve p30 pro fiyatları ise 1000-1500tl daha pahalı yani (IMEİ ve garanti problem değil) .

Şu kalıplaşmış safsataları bırakın, milleti de yanlış yönlendirmeyin. S5 modelinden beridir Samsung modellerinde arayüz sorunu yok. Arayüz kullanışlılığı olarak da Samsung One UI arayüzü daha iyi. Arayüz akıcılığı olarak color OS daha iyi, o da normal safkan arayüze yakın bir arayüzü var çünkü.

Performans olarak ve güncellik olarak OnePlus 7 daha iyi. Batarya olarak da OP7 önde. Arka kamera olarak ise Note 9 daha iyi.

Note 9 fiyatını hak etmiyor aşırı pahalanmış ve eskidi. Onun yerine S10 Plus ve P30 PRO alabilirsin.

Asıl sen büyük ihtimal Samsung kullandığın için kullandığın markayı savunma saçmalığını bırak. Bende şu an Samsung kullanıyorum ama ben hiç stabillik göremedim, özellikle kilit ekranının tekleyerek gelmesi ve her hizmetinden para istemesi, en basitinden Samsung Cloud saçmalığı bile ücretli. Hem sen önce OnePlus telefonların arayüzünün color OS değil de Oxygen OS olduğunu öğrende gel.

Asıl sen büyük ihtimal Samsung kullandığın için kullandığın markayı savunma saçmalığını bırak.
Saçmalama kimseyi savunduğum falan yok.

Her hizmetinden para istemesi, en basitinden Samsung Cloud saçmalığı bile ücretli.
Bu başka bir konu, bunun arayüz akıcılığıyla bir alakası yok.

One Plus telefonların arayüzünün Color OS değil de Oxygen OS olduğunu öğren de gel.
Gayet iyi biliyorum merak etme. Yanlışlıkla Oppo'nun arayüzü adını yazdım. Diğer türlü Oxygen OS hakkında dediklerimde yanlışlık yok.

Bana bilgiçlik taslama, Redmi Note 8 kronik sorunlu diyen biri bana telefonlar hakkında ahkam kesmesin.

Anlık takılma da her Android telefon da olabilecek bir şey. Önemli olan bunun kullanımı sorun teşkil etmemesi. Benim cihazda da ara sıra çok kilit ekranı açarken donuyor yeniden başlattıktan sonra sorun olmuyor.

Saçmalama kimseyi savunduğum falan yok.

Bu başka bir konu, bunun arayüz akıcılığıyla bir alakası yok.

Gayet iyi biliyorum merak etme. Yanlışlıkla Oppo'nun arayüzü adını yazdım. Diğer türlü Oxygen OS hakkında dediklerimde yanlışlık yok.

Bana bilgiçlik taslama, Redmi Note 8 kronik sorunlu diyen biri bana telefonlar hakkında ahkam kesmesin.

Anlık takılma da her Android telefon da olabilecek bir şey. Önemli olan bunun kullanımı sorun teşkil etmemesi. Benim cihazda da ara sıra çok kilit ekranı açarken donuyor yeniden başlattıktan sonra sorun olmuyor.

Bir kere olsa niye yazayım, ayrıca Redmi Note 8'in şikayetlerine bakmadan hala sorunsuz telefon diye ısrar ediyorsun. Ahkam kesmekmiş, bilgiçlik taslamakmış, boş mesaj atsak çatışmaya meyillisin. Samsung Cloud'un akıcılıkla alakası olmadığını biliyorum, sadece her özelliğini ücretsiz kullanamaz diye yazdım. Neyse bu konu sahibini ilgilendiren bir şey, konuyu uzatmaya gerek yok.

Geri
Yukarı