Note II 4.3 Türkiye güncellemesi yayınlandı

Aslında sayaç sıfırlama işi Triangle Away programı ile yapılıyor. Fakat Root gerektiriyor.

Samsung'tan olumlu bir cevap gelmezse, App saver gibi bir program ile uygulamaları yedekleyin ve sayacı sıfırlayıp, orijinal ROM'u yükleyin.

Peki @Emou. Dediğinizi deneyeceğim. Baktım Samsung'tan bir cacık yok olmadı gider Orijinal 4.4/4.4.2 Note 3 Romunu bulup cihaza yüklerim. Sonrada yedekten uygulamaları yüklerim. En azından "Air Commands"ım olur. :)

Not: Yükleyeceğim ama Note 2 sürücülerini bulup öyle yükleyeceğim. Yoksa Note 3 rom'unu direk atarsam ya telefon tuğla gibi elimde kalır ya da hiç bir şey çalışmaz..

XDA Developers sitesine bak. Orada çok güzel ROM'lar var.

İstediğin zaman ROM bulursun zaten. Eğer halamın kızı bana S3 Mini'sini satmayıp bana verir ise ilk yapacağım iş orijinal 4.4.2 kurup üstüne Samsung TouchWiz 4.4.2 sürümünü kurmak olacak :D

OTA android cihazlara yüklenen bir programdır. Cihaz üstünden kendi güncelleme seçeneğinden mi yoksa OTA programını kurduktan sonra o program üzerinden mi indirdin demek istemiştim :). Hiç önemli değil, önemli olan senin bir sonuca varabilmen. Samsung'tan tarafına bir açıklama gelmez ise Emou'nun dediği gibi mecburen root yaparak orijinal ROM atacaksın. Sonrasında da istediğin gibi yüklersin. Umarım Samsung yardımcı olur da işini halledersin ;).

Güncellemeyi yükledim. Ekran döndürme seçeneğini iptal edip tekrar aktifleştirebiliyorsun. Güncellemede bir sıkıntı gözükmüyor.

Yani o simge Ekran döndürme seçeneği aktif olduğu müddetçe orda kalıyor mu? Eski sürümde böyle değildide o yüzden biraz takıldım oraya :D yinede teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
OTA android cihazlara yüklenen bir programdır. Cihaz üstünden kendi güncelleme seçeneğinden mi yoksa OTA programını kurduktan sonra o program üzerinden mi indirdin demek istemiştim :). Hiç önemli değil, önemli olan senin bir sonuca varabilmen. Samsung'tan tarafına bir açıklama gelmez ise Emou'nun dediği gibi mecburen root yaparak orijinal ROM atacaksın. Sonrasında da istediğin gibi yüklersin. Umarım Samsung yardımcı olur da işini halledersin ;).

Bugün geri aradılar beni. "Normal bir şeymiş. İşte yazılım yeni yüklendiğinden dolayı böyle bir uyarı veriyormuş." dedi. Sonra bende "Bu normal bir uyarı değil. Bu cihaza elle müdahale ile ROM kurduktan sonra oluşan bir hata mesajı. Ama ben bunu cihaz üzerinden kurdum." diye ters bir çıkış yaptım. Daha sonra oda bana "KIES üzerinden güncelleme yapsanız dahi bu mesajı görmemiz normaldir." falan diye geçiştirmeye çalıştı biraz. Daha sonra biraz daha üstelediğimde ise "Cihazın KIES ile yedeğini alın. Daha sonra fabrika ayarlarına çevirin. Yeni yazılımın tam randımanlı çalışması için bunu tavsiye ediyoruz." dedi.

Artık KIES ile bir yedek alacağım. Üstüne üstlük 2 farklı uygulama ile de kurulan uygulamaları tamamen kapsayan bir yedek alacağım. Baktım gene devam ediyor direk servise götüreceğim. Bu arada cihaz güncellemeyi indirirken 4.1.2'nin Cihaz Hakkında bölümünün resmini çekmiş idim. Birde 4.3'e geçirdiğim gibi çekmiştim. Şimdi o resimleri babam eve gelince kendi telefonumdan bilgisayara aktarayım ve buraya koyayım. Sizdeki numaralar ile karşılaştıralım. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı