Note III vs Xperia Z2 vs iPhone 5S vs Lumia 1520

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Bu sabah ABD'den geçen sene alıp yaklaşık 1.5 sene kullandığım i747 AT&T Galaxy SIII hakkı rahmetine kavuştu. Telefon sabah iki farklı pil 4 farklı şarj ve data kablosu ile denenmesine rağmen açılmadı ve servise gitti. Ben pek ümitli değilim gelecek sonuçtan. Neyse malum yeni telefon almak şart oldu gibi görünüyor (SIII servisten dönse bile satacağım artık gına geldi) . Başlıkta yazdığım gibi Note III vs Xperia Z2 vs iPhone 5S vs Lumia 1520 bu dört modelden hangisi daha iyi performans verir benim adıma.

Aradığım nitelikler:

• Stabil bir işletim sistemi
  • Yüksek çözünürlükte akıcı video çekebilme ve resim alabilme
  • İncelik
  • Uygulama bolluğu

Teşekkürler şimdiden.

Stabil işletim sisteminde Windows Phone'u başarılı buluyorum. (Lumia 1520)
Video ve kamera konusunda pek bilgili değilim. Sırf kamera için incelemeler ve testler var izleyebilirsiniz. Ancak Lumia serisinin kötü olacağını zannetmiyorum. (Belki Lumia 1520 bilemiyorum)
İncelik olarak Z2 nin ve Note 3'ün değerlerini bilmiyorum. Ancak Iphone 5S 7.6 mm değeriyle bence yeterli. (Iphone 5S)
Uygulama Bolluğu olarak tabii ki Windows Phone geride. Her ne kadar hızla gelişiyor olsa da, kısa vaadede sanırım Android ve iOS onun önünde olacaktır. (Note 3, Xperia Z2 veya Iphone 5S)

Lumia 1520 öneririm. Windows Phone akıcı olduğu için başka oluyor.
Ayrıca Windows Phone 8.1'in getireceği yeniliklere bakmanı öneririm.

Kamera konusunda mesela ben yeni çekeceğim videoları telefon ile çekmeyi düşünüyorum. Zira telefon kameraları gayet iyi videolar çekebiliyorlar. Lumia 1520'nin 1020 gibi bir aparatı var mıdır?

Dostum kesinlikle 1520 diyorum çÜnkü;
-Hem stabil olması.
-Hem kamerası çok kaliteli saydığın telefonlar arasında kamerası en iyi olan 1520dir biraz internette bakarsan fark ediceksin.
-İnceliği konusunda pek bir bilgim yok yalnız diğerleri kadar ince olduğu düşüncesindeyim bir 2 kere gördüm cihaz gayet inceydi.
-Uygulama mağazası da her gün gelişiyor ama şu an bol bir mağazası yok tek sıkıntısı mağazanın çok gelişmemiş olması ama çoğu temel uygulama var.
-Windows Phone'un ne kadar perfonmanslı bir sistem olduğunu da unutmayalım wpda 1gb android de 2gb perfonmansı vermektedir yani yarı yarıya performans farkı var.

Anladım. Şimdi ben bir kamera bir telefon almaktansa ikisini de bir arada görebileceğim bir ürün almak istiyorum. Lumia 1020 çok iyi bir kameraya sahip. 1520'de öyle ama aralarında hangisi ben evde tripod tarzı şeyler yardımıyla video çekerken daha yardımcı olur? Bu arada Lumia 1520 ile 1020 arasında performans farkı çok fazla mıdır?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı