iPhone 5s vs Xperia M5 vs Xperia Z2

mert hg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bundan yaklaşık 1 ay önce 1000 liraya M4 Aqua alacaktım fakat bir türlü fırsat bulamadım ve biraz bekleyip bütçemi yükselttim. Şu an 1500 TL bütçem var.

Şimdi iPhone 5s, Xperia M5 ve Xperia Z2 arasında kaldım. iPhone 5s çok hoşuma gidiyor fakat biraz ufak ve kamera ve oyun performansı nasıl bilmiyorum. Diğer tarafta da Xperia M5 ve Xperia Z2 var. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme geldikten sonra bile uzun süre stabil kalmasını istiyorsanız iPhone 5S, Kamera ve Ekran iyi olsun yanında da ortalamanın biraz üstünde pil ömrü olsun diyorsanız M5, Ekranı ve Performansı iyi olsun pil ömrü de uzun olsun diyorsanız Z2 tercih edebilirsiniz. Hepsi güzel telefonlardır bence, sizi yarı yolda bırakmazlar :)

Güncelleme geldikten sonra bile uzun süre stabil kalmasını istiyorsanız iPhone 5S, Kamera ve Ekran iyi olsun yanında da ortalamanın biraz üstünde pil ömrü olsun diyorsanız M5, Ekranı ve Performansı iyi olsun pil ömrü de uzun olsun diyorsanız Z2 tercih edebilirsiniz. Hepsi güzel telefonlardır bence, sizi yarı yolda bırakmazlar :)
Aslında tam olarak istediğim şu ; kamerası yeterli olsun, normal kullanımda kasmasın ve biraz da oyun oynatsın (çok üst düzey olasına gerek yok), pili de normal kullanımda 1 günü rahat çıkarsın. İphone 5s'in bataryası nasıl acaba? Yani yeterli mi?

Xperia Z2 ve 5s eski bir cihaz. Xperia M5 kamera ve güncellik açısından önde. Küçük ekran istiyorsanız 5s alabilirsiniz. Ama batarya, kamera, dayanıklılık ve güncellik isterseniz Xperia M5 öneririm.

Xperia Z2 ve 5s eski bir cihaz. Xperia M5 kamera ve güncellik açısından önde. Küçük ekran istiyorsanız 5s alabilirsiniz. Ama batarya, kamera, dayanıklılık ve güncellik isterseniz Xperia M5 öneririm.
5S eski ama hala güncel deniliyor. Alsam pişman olur muyum?

Aslında tam olarak istediğim şu ; kamerası yeterli olsun, normal kullanımda kasmasın ve biraz da oyun oynatsın (çok üst düzey olasına gerek yok), pili de normal kullanımda 1 günü rahat çıkarsın. İphone 5s'in bataryası nasıl acaba? Yani yeterli mi?
Z2 al Mert fiyatı 1200 civarına düştü. 300 TL cebinde kalır. Performans olarak istediğin çoğu şeyi karşılıyor. Xperia M5 şarjı çok eleştiri alıyor. Kamerası hata veriyor diyen kullanıcılar var Xperia facebook grubunda. Telefon bariz hatalar için güncelleme istiyor.

Z2 al Mert fiyatı 1200 civarına düştü. 300 TL cebinde kalır. Performans olarak istediğin çoğu şeyi karşılıyor. Xperia M5 şarjı çok eleştiri alıyor. Kamerası hata veriyor diyen kullanıcılar var Xperia facebook grubunda. Telefon bariz hatalar için güncelleme istiyor.
Vatan Bilgisayar'da 1549 ama aklım 5S'te kaldı :).

Vatan Bilgisayar'da 1549 ama aklım 5S'te kaldı :).
Z2 de güçlü bir cihazdır, güncelleme gelse bile içindeki donanımlar sayesinde hemen ezilmez. Eski olsa bile iyidir. Kamerası yeterli olsun, normal kullanımda kasmasın ve biraz da oyun oynatsın, pili de normal kullanımda 1 günü rahat çıkarsın demişsin Z2 isteklerine uyuyor :) ben de o fiyata sizin için en iyisi Z2 olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı