Notebook 6 GB RAM Takviyesi

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
200 liraya kadar 6 GB RAM bulabildim. Sizlere birkaç sorum olacak:

1. Laptopuma kendim takabilir miyim? Yoksa alır almaz teknik servisten mi taktırmalıyım?
2. Laptopuma uygun modelini mi bulmam lazım? Yoksa her RAM modeli oluyor mu?
3. Eski RAM'i çıkarıp yenisini mi takmalıyım/taktırmalıyım? Yoksa ek olarak takabilir miyim?

Donanımlardan pek anladığım söylenemez.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi bittiyse kendiniz takabilirsiniz. Laptop ve mevcut RAM kalacaksa, mevcut RAM ile de uyumlu olmalı.

Öncelikle ikinciel RAM almanı öneririm, bu fiyatı 80 lira altına kadar bile çekebilir.
Mevcut RAM 1.5V luk 1066mhz, CLsi 8 bir DDR3.
Makinanda kaç tane slot var diye fiziksel olarak kontrol et. Ortalama bir şey ise 2 tanedir. Bu durumda neden 6GB RAM bakıyorsun diye sorulabilir.

Mevcut işlemcini de belirt. İşlemcin çok çok eski değil ise belki 1600Mhzlik RAMleri frekansında çalıştırabilir.

Öncelikle ikinciel RAM almanı öneririm, bu fiyatı 80 lira altına kadar bile çekebilir.
Mevcut RAM 1.5V luk 1066mhz, CLsi 8 bir DDR3.
Makinanda kaç tane slot var diye fiziksel olarak kontrol et. Ortalama bir şey ise 2 tanedir. Bu durumda neden 6GB RAM bakıyorsun diye sorulabilir.

Mevcut işlemcini de belirt. İşlemcin çok çok eski değil ise belki 1600Mhzlik RAMleri frekansında çalıştırabilir.
Evet 2 slot var baktım şimdi. Aslında 6GB RAM; 4x2 olacak, 2GB RAM mevcut PC'de. O yüzden 6GB diyorum.

İşlemci ise:

Intel Pentium P6100 2GHz

Oldukça eskiymiş. İşlemcin toplamda 8GB RAM destekliyor, anakartın destekler mi bilemiyorum. O işlemci ile 8GB RAM kullanmasan da olur bence, tercih senin tabii.
Watch Dogs adlı oyunu ve daha nicesini almayı düşünüyorum. Onun için sormuştum aslında. Yoksa bilgisayar da bir işim olmuyor. Ee haliyle teknoloji gelişti, mobile yönelmeye başladık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı