Notebook batarya ışığı yanana kadar açılmıyor

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Notebook'um un bataryası bozuk ama yinede işlev görüyordu. Sadece prize takılı iken çalışıyordu. Bir gün prize taktım ve açılmasını bekledim ama sadece elektrik geldiğini gösteren ışık yandi batarya ışığı yanmadı. Batarya kasa içinde gömülü bu arada. Açılmasını bekliyorum 30 dakika sonra ışığı yanıyor. Bu zamana kadar bir sıkıntı yoktu sadece prizde çalışması dışında. Bataryayı sökmeye çalıştım ama diger laptop türleri gibi değil çentikleri çekince gelen türlerden değil. Acaba çıkarsam çalışır mı? Ve nasıl çıkarabilirim. Hiçbir yerde bunun ile ilgili bir şey bulamadım. Anakarta bağlı ve vidalar var baya. Değişik bir işlem. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Batarya anakarta dişle bağlı bir sonraki yanıtda fotoğraf yüklerim
Hocam daha önce dediğim gibi yeni batarya almayacaksanız bataryayı sökmekle uğraşıp zarar verme riskini göze almak yerine bataryanın kablosunu sökün anakarttan batarya yine içinde kalsın bilgisayar direk adaptörden alsın gücünü. Bataryanın kablosunu söktüğünüz zaman bilgisayar bataryasız çalışacaktır.
Hocam daha önce dediğim gibi yeni batarya almayacaksanız bataryayı sökmekle uğraşıp zarar verme riskini göze almak yerine bataryanın kablosunu sökün anakarttan batarya yine içinde kalsın bilgisayar direk adaptörden alsın gücünü. Bataryanın kablosunu söktüğünüz zaman bilgisayar bataryasız çalışacaktır.
Hocam evet aslında güzel fikir düşünememişim :D bir kaç kablosunu söksem zaten devre dışı kalır yardımınız için sağolun şuan çalışıyor ama tekrar sıkıntı verirse öyle yapacağım iyi günler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı