Notebook batarya kullanılabilir miktar %0

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, yeni aldığım notebookta kullanılabilir miktar %0 sorunu var. Bütün sürücüleri yükledim orijinal sisesinden fakat olmadı düzelmedi. Ben BIOS Update yapmak istiyorum fakat batarya yüzde 0 altında göründüğü için yapamıyorum. Benim sürümüm 07CA yeni sürüm 11CA gelmiş. Belki güncellersem düzelir diye düşünüyorum. İşin ilginci batarya sağlam gibi yani GTA falan oynadım. Daha sonra video açtım 2 saat götürdü. Son olarak BIOS'taki batarya kalibrasyon yaptım o ekran da kapanıncaya kadar durması lazımmış. Dedikleri gibi yaptım 4-5 saat sürdü kapanması. Bence sağlam gibi duruyor ama sorunu halledemedim. Batarya sorunu olmadan nasıl BIOS güncellerim. BIOS .exe şeklindedir.

Bu sorunun çözümünü bilmiyorum ama %0 kapatabilirsin. Aygıt yöneticisine gir oradan bul batarya ya da pil her neyse tam hatırlamıyorum. İşde orada yazan şeye sağ tıkla devre dışı bırak de artık şarj sembolü gider PC durup dururken kapanmaz. Ama gerçek şarjın ne kadar kaldığını göremezsin. Zaten göremiyorsun o yüzden BIOS ve diğer güncellemeleri yap. Driverları güncelle ondan sonra o devre dışı bırakdığın yeri etkinleştir. Bu yazdıklarım temel sorunu çözmez şarjın etki ettiği sorunları çözer.
Temel sorunu yani %0 göstermesini ya garantisi varsa garantiye ya da format atıp belki eski haline geri döndürebilirsin.

Bu sorunun çözümünü bilmiyorum ama %0 kapatabilirsin. Aygıt yöneticisine gir oradan bul batarya ya da pil her neyse tam hatırlamıyorum. İşde orada yazan şeye sağ tıkla devre dışı bırak de artık şarj sembolü gider PC durup dururken kapanmaz. Ama gerçek şarjın ne kadar kaldığını göremezsin. Zaten göremiyorsun o yüzden BIOS ve diğer güncellemeleri yap. Driverları güncelle ondan sonra o devre dışı bırakdığın yeri etkinleştir. Bu yazdıklarım temel sorunu çözmez şarjın etki ettiği sorunları çözer.
Cevabın için teşekkür ederim hocam fakat aygıt yöneticisindekileri devre dışı bırakıp söylediğinizi denedim olmuyor. Benim yalandanda olsa batarya yüzdesini yüzde 30 dan yüksek göstermem lazım herhalde bir yolu varmıki.

Cevabın için teşekkür ederim hocam fakat aygıt yöneticisindekileri devre dışı bırakıp söylediğinizi denedim olmuyor. Benim yalandanda olsa batarya yüzdesini yüzde 30'dan yüksek göstermem lazım herhalde bir yolu varmıki.

Yinede kapanıyor mu? Yani şarjı gösterme sebebiniz nedir? Bir şeyimi engelliyor şarjı kapatınca?

Yinede kapanıyor mu? Yani şarjı gösterme sebebiniz nedir? Bir şeyimi engelliyor şarjı kapatınca?
Batarya seviyesi yüzde 30 un üstünde olması gerekiyorki BİOS güncelleyebileyim hocam. Hata veriyor çünkü güncellemiyor. Yada çözümü bulmam lazım direk. Fakat cihaz pilde düzgün çalışıyor yani sorunu yok. Bitince kapanıyor.

Eğer çok istiyorsanız BIOS güncellemek bilgisayarı söküp batarya bağlantısını çıkarıp şarjda BIOS güncelleyebilirsiniz. Bir nevi masaüstü bilgisayar gibi. Bilgisayar bataryanın olduğu anlamaz ve masaüstü bilgisayar gibi muamele yapar. Ama sağ altta batarya yok diye simge çıkar. Onun engel olacağını sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı