Notebook - HDD çıkarıp SSD takmak

yeahbro

Decapat
Merhaba arkadaşlar 2015 yılında aldığım Dell Inspiron 5558 model dizüstü bilgisayarım için bir SSD almayı planlıyorum. İçindeki hard diski çıkarıp yerine yeni diski takacağım. 250 GB depolama alanı benim için yeterli. Ancak biraz araştırınca farklı bağlantı tipleri ve DRAM gibi detaylar olduğunu öğrendim. Bilgisayarım için uyumlu bir ürün seçmek istiyorum ancak bu konularda pek bilgili değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar? 250 GB depolamaya sahip en ucuz, en kaliteli ve DRAM barındıran SSD bu;
250-300 TL civarında rakibi yok şu an. 860 EVO ile denk bir SSD. Bütçeniz 300 TL'nin üzerindeyse 870 EVO almanızı öneriyorum;
Barracuda 120'den DRAM ve katman sayısı olarak daha avantajlı ve güçlü bir model. Bunun da 300 TL'nin üzerinde rakibi yok. :)

Laptop'unuzun M.2 yuvası olmadığından SATA SSD takabilirsiniz sadece.

Bütçeniz ne kadar? 250 GB depolamaya sahip en ucuz, en kaliteli ve DRAM barındıran SSD bu;
250-300 TL civarında rakibi yok şu an. 860 EVO ile denk bir SSD. Bütçeniz 300 TL'nin üzerindeyse 870 EVO almanızı öneriyorum;
Barracuda 120'den DRAM ve katman sayısı olarak daha avantajlı ve güçlü bir model. Bunun da 300 TL'nin üzerinde rakibi yok. :)

Laptop'unuzun M.2 yuvası olmadığından SATA SSD takabilirsiniz sadece.
Teşekkür ederim biraz göz attım ve üstteki modeli almaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı