Notebook Kablosuz İle Bağlantıda 2 Dakika Sonra Ünlem Sorunu

Völf

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
10 yıllık notebook kullanıyorum. Bir sorun çıktı, modemi Asus DSL-AC51'e terfi ettim, ondan bir kaç hafta sonra böyle bir sorun patlak verdi. Modemle de olabilir notebookta da sorun olabilir ama henüz anlayamadım. Notebook 2 dakika kablosuz ile internette gezindikten sonra "internet erişim yok hatası (sarı ünlem)" veriyor. İlk başta gezinirken bir şey yok, evdeki telefonlar girebiliyor ve kendi şahsi notebookum da girebiliyor, fakat biraz takıldıktan sonra hemen atıyor. Sorunları gider dediğim zaman "varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor (düzeltilemedi)" hatası veriyor. Kablosuz bağlantıyı kapatıp açıyorum gene 2-3 dakika boyunca giriş yapılıyor sonra gene aynı sorun. Ethernet kablosuyla modem arasında bağlantı kurduğum zaman internete sorunsuz şekilde saatlerce çıkış yapabiliyorum. Statik IP denedim olmadı. Modem arayüzünden DHCP ile elle IP atadım gene düzelmedi. Modemde bir sıkıntılar var gibiydi fabrika çıkışlı olarak ama yapsa önceden de yapardı. Güncellemelerden kaynaklı olamaz diye düşünüyorum çünkü kendi bilgisayarım ile kablosuz yoluyla sorunsuz şekilde bağlanabiliyorum. Neler denemeliyim? Neler yapmalıyım? Nereleri kontrol etmeliyim? Çözüm önerileriniz ve kontrol etmemi istediğiniz bir şey var mı? Açıkcası 10 senelik noteebok için bilgisayar tamircisine 150 lira verip yaptırmak istemiyorum. Son çare para bayılmak ama o raddeye gelene kadar kendim bir şeyleri anlamaya çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

ipconfig -release
ipconfig -flushdns
ipconfig -renew

Bu kodları sırayla CMD ekranında girer misiniz? Yönetici olarak çalıştırırsanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı