Notebook RAM verimliliğini arttırmak

Berke Dağatar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumda gördüm birkaç kişide RAM kullanımı boştayken 5 GB'ı buluyormuş, uygulamaların arka planda çalışıp boştayken RAM'i daha verimli kullanmasını sağlayabilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekteki veriler anlıktır. İhtiyaca göre boşalır veya dolar. RAM'i en verimli şekilde kullanmak istiyorsan Windows 10 kullanmalısın ilk önce. CC gibi yazılımlar ile temizlik yapıp başlangıcındaki kullanmadığın programları kapatarak bellek performansını arttırabilirsin.

İnternetten araştırarak bu kerameti öğrenebilirsiniz. Her kullanıcı bunu soruyor ve uzun uzun yazmak zorunda kalıyoruz. Hiçbir özelliği olmasa bile DX12 başlı başına yeterli zaten. Ayrıca işletim sistemine standart sistem hızına bakarak değerlendirme puanı vermeyiniz.

Teşekkür ederim.
Bu arada yanlış anlaşılmasın Windows 10'un hızı 8.1 ile aynı demiştim, bu benim kendi kişisel görüşüm.

Zaten standart masaüstü gezinme hızı, tarayıcılar ile gezinme hızı pek farketmez sağlıklı Win 8.1 ile Win 10 arasında. Olsa bile hissedemezsin kolay kolay. DX12 destekli oyunlar yolda arkadaşlar. Sisteminiz DX12 destekli ise onu kullanın. :)

Açıkçası farcry4 oyununda directx12 farkını gördüm denilebilir, gt840m ile hissedilir derecedeydi ki oyunu lowda bile oynayamıyorum diye silmiştim iki sürüm arasında da fark yoktu 1 hafta sonra tekrar denedim yani. Tavsiye ederim herkese :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı