Notebook soğutma yükseltme

Bu tür ürünlere çok para harcamış biri olarak söyleyebilirim ki günlük işler için yapılmış laptoplarla oyun oynamaya çalıştığımda ne soğutucu ne başka bir şey hiçbir faydası olmuyor sadece para kaybına uğruyordum. Günlük işleri yaparken de ısınıyorsa faydası olur elbette ama oyun gibi şeyler için bence paranızı boşa harcamayın.

Ucuz soğutucan hayır gelmez 4 fanlı iş görür 2 fanlı falan işe yaramaz.

O halde PC'yi kullanan adamla dalga geçmezsem ayıp olur. Niyeti içindeki parçaları yakmaksa devam edebilir.
Bu konuda testler mevcut 30 40 liralık soğutucular gayette başarılı, maksat hava alsın gerisi mühim değil.

Bu konuda testler mevcut 30 40 liralık soğutucular gayette başarılı, maksat hava alsın gerisi mühim değil.

Ben hepsi berabat demedim webteknonun bir testi var 25 liralık soğutucu 200 liralıktan bile iyi. Bu arada " maksat hava alsın gerisi mühim değil" sözünüzden bir şey anlamadım direk vantilatör falan dayıyalım o zaman.
Harbi bu işin şakası bile yok sorna ben soğutucu aldım 2 büyük fanlı 20 dereceye düştü sorna yine kapandı.

Bak cidden onu ya bir ustaya yaptır ya da bırak alev falan alır ev yanar şakası yok bu işin 160 derece ne.

120 derece mi? Kesinlikle bilgisayarı açmayın. Birşeyleri yakmış olabilirsiniz. Uzmana götürün.
Bilgisayar sadece oyun oynarken bu sıcaklıklara geliyor onun haricinde iş yaparkeb renden falan 70 derece civarı boşta ise 40 derece üstü görmüyor. Gta5 oynarken daha önce 80 dereceyi geçmezken şu an 90 dereceleri hmrüyor ancak biyeyese pubg de 120 dereceye çıkıyor.
Arkadaşlat bahsettiğim soğutucular masaüstü intel cpu soğutucuları

Dosya Ekleri

• 15907421786324502011947768013084.jpg
    15907421786324502011947768013084.jpg
    644,2 KB · Görüntüleme: 25
Bilgisayar sadece oyun oynarken bu sıcaklıklara geliyor onun haricinde iş yaparkeb renden falan 70 derece civarı boşta ise 40 derece üstü görmüyor. GTA 5 oynarken daha önce 80 dereceyi geçmezken şu an 90 dereceleri hmrüyor ancak biyeyese PUBG'de 120 dereceye çıkıyor.

Dostum ayarları biraz kıs bence bir de iyi bir soğutma sistemi al ya da ekstradan altına güzel bir soğutucu yağ gibi akar.

Ben hepsi berabat demedim webteknonun bir tesiti var 25 liralık soğutucu 200 liralıktan bile iyi. Bu arada " maksat hava alsın gerisi mühim değil" söüzünüzden bir şey anlamadım direk vantilatör falan dayıyalım o zaman.
Hocam madem anlamadınız açıklayayım; Laptop direkt olarak masa üzerine koyulduğunda alt kısmından kasanın ısıttığı havanın veya egzoz fandan çıkan havanın çıkması zor olduğu için altına ucuz bir soğutucu koyulması epey rahatlatıyor bilgisayarı. 4 fanlı 200-250 liralık çok abartılı soğutucuların çok hızlı soğuk hava üflemesi ekstra bir şey katmıyor bahsettiğiniz testtede görüldüğü üzere. Maksat sıcak hava rahatlıkla dağılsın, laptop hava alsın yeterli. Bu arada siz keyfinize göre vantilatör dahi dayayabilirsiniz iş görecektir.

Bence kaliteli bir macun ile mesela Arctic MX-4, termal macun değişimi yapıp bir tanede ucuz notebook soğutucu almalısın işini görecektir.
Silikon bazlı termal macun kullanıyorum aynı termal macun ile 3ghzden 3.7ghzye overclock yaptığım bilgisayarda kullanıyorum oyun oynarken 80 dereceyi geçniyor

Hocam madem anlamadınız açıklayayım; laptop direkt olarak masa üzerine koyulduğunda alt kısmından kasanın ısıttığı havanın veya egzoz fandan çıkan havanın çıkması zor olduğu için altına ucuz bir soğutucu koyulması epey rahatlatıyor bilgisayarı. 4 fanlı 200-250 liralık çok abartılı soğutucuların çok hızlı soğuk hava üflemesi ekstra bir şey katmıyor bahsettiğiniz testtede görüldüğü üzere. Maksat sıcak hava rahatlıkla dağılsın, laptop hava alsın yeterli. Bu arada siz keyfinize göre vantilatör dahi dayayabilirsiniz iş görecektir.

Bakın bu arada şaka yapmıyorum cidden vantilatör dayıyordum bu arada :d bir ara sırf onun için USB masa vantilatörü alıp laptopa dayıyordum 3 4 yıl önce :D hızlı zamanlarımızdan hatıralar.

Silikon bazlı termal macun kullanıyorum aynı termal macun ile 3ghzden 3.7ghzye overclock yaptığım bilgisayarda kullanıyorum oyun oynarken 80 dereceyi geçniyor
Ben epeydir MX-4 kullanıyorum gerçekten kaliteli, silikon bazlı macunlar hakkında bilgim maalesef yok. Termal iletkenlik değerlerine bakarak seçiyorum içeriğine dikkat etmiyorum. Belirli fiyat aralıklarında en iyi termal iletkenliğe sahip MX-2 ve MX-4'tü.

Yeni konular

Geri
Yukarı