Buzlu şişe yardımı ile notebook soğutma

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Malum ekonomiden kaynaklı olarak şu an iyi bir soğutucunun fiyatı epey fazla. Bu yüzden bende bu sıcak yaz günlerinde biraz olsun sıcaklığı düşürebilmek için notebooku biraz yukarı koyup altına hava alacağı kısma buzlu şişeler koyuyorum. Ama aklıma bu şişeleri buraya değil de fan çıkışına koymanın daha mı faydalı olacağı takıldı? Sizce bu şişeleri nereye koyarsam daha faydalı olur? Notebookun altına mı yoksa fan çıkışlarına mı? Yoksa yararım olsan derken zarar mı veriyorum bilgisayara?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum pek bilgili değilim ama bunu yapmanı pek tavsiye etmem açıkçası. İlla yapacaksan bir havluya falan sarıp cihazın ısınınan kısmına koyabilirsin.

Buzlu şişe ortam ısısından nem üretir ve bu şişeyi cihazın hava aldığı yere koyarsanız içeriye su çeker ve kısadevre oluşur sakın denemeyin.

Maddi surunun varsa ikinci elden ik tane fan al kasa fanı bunu bir tahtanın üzerine sabitle bilgisayarı bu tahtanın üzerinde kullan.

Bir miktar faydası olur.

Buzlu şişe ortam ısısından nem üretir ve bu şişeyi cihazın hava aldığı yere koyarsanız içeriye su çeker ve kısadevre oluşur sakın denemeyin.

Maddi surunun varsa ikinci elden ik tane fan al kasa fanı bunu bir tahtanın üzerine sabitle bilgisayarı bu tahtanın üzerinde kullan.

Bir miktar faydası olur.
Peki bu fanları nasıl çalıştıracağım ?

Nemi içine çekeceği için bir süre sonra kullanılmaz hale gelir. Detaylı iç temizlik ve macun yenilemesiyle ısıyı düşürebilirsin.

Çıkışa koymanın ne faydası olur ki? Hava girişine koymayı desen anlarım.

Nem yüzünden sorun çıkartabilir. Altı yeterince hava alan bir pozisyonda kullanmanız yeterli. Buna rağmen ısınıyorsa termal macun zamanı gelmiş demektir.
Dostum pek bilgili değilim ama bunu yapmanı pek tavsiye etmem açıkçası. İlla yapacaksan bir havluya falan sarıp cihazın ısınınan kısmına koyabilirsin.
Şekildeki kurmuş olduğum düzeneğe ekledim şişeyi o kadar. Yine de nemlenme veya kısa devre yapma durumu olur mu ? Biraz olsun uzun süre kullanımlarda etki ediyor tavsiye edeeim herkese.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 34
Bir düşüncedir, fikirdir anlarım. Fakat soğutucu daha isabetli bir tercih olacaktır.

Ve,
Bunları alıp bir soğutucu yapabilirsiniz.

Şekildeki kurmuş olduğum düzeneğe ekledim şişeyi o kadar. Yine de nemlenme veya kısa devre yapma durumu olur mu? Biraz olsun uzun süre kullanımlarda etki ediyor tavsiye edeeim herkese.

Nemlenme olacaktır.

Bir süre sonra şişe soğuk buhar yapacak bilgisayarında bu buharı içeriye çekecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı