Notebook soğutucu ve termal macun önerisi

Rustyn

Hectopat
50-80 fiyat bandında bir soğutucu arıyorum. Oyunlarda genelde 80 derecelerde ve bazen 90 derecelerde olduğu bile oluyor ekran kartı ve işlemcinin. Macun değişimi 7 yıldır yapılmadı. Aynı zamanda bu fiyat bandında bulabileceğim en iyi macunu da önermenizi rica ediyorum. Yani bütçe Max 160 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucular sadece dış kasayı soğuttuğu için pek işe yarayacağını düşünmüyorum vakumlu soğutucular haricindekiler işe yaramaz. 7 yıldır macun değiştirmemeniz çok büyük bir etken macun ve bakım sonrası ısılar yeterince düşer.

Soğutucular sadece dış kasayı soğuttuğu için pek işe yarayacağını düşünmüyorum vakumlu soğutucular haricindekiler işe yaramaz. 7 yıldır macun değiştirmemeniz çok büyük bir etken macun ve bakım sonrası ısılar yeterince düşer.

Kafamda bu soğutuculardan birini almak var. En az 3-5 derece fark olsa bile yeter. Sizce hangisi daha mantıklı olur? Amacım 80 dereceyi geçmesini önlemek.

7 Yıl bakım yapmamak ne hocam termal macun (eskiler bilir 2010 zamanları) kırtasiyede satılan bayat hamurlar gibi olmuştur 6 ay arayla macun değişiminizi ve temizliğinizi yapın.
Bilgisayar dayımdaydı ve bakımını yapmamış. Elime kısa zaman önce geçti. Bu değerleri görünce sordum kendisine. Bu bakımları daha önce yapmadığım için zaten böyle bir öneri istedim. Yani yapacağım :).

Laptop soğutucu yerine laptop standı bence daha faydalı.

Arctics-MX4 veya CoolerMaster MasterGel serisine bakın.

İlla soğutucu almak istiyorsanız:

Ayrıca fan temizliği yapın.

Geri
Yukarı