Notebook Soğutucusu

tragicomic

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

MSI GE60 OND-663 XTR 15.6" cihazım var. Oyunlarda işlemci sıcaklığım 80 derece civarlarında, turbo fan kullandığımda 70 civarlarına düşürebiliyorum ama bir soğutucu ile normal kullanımda daha rahat olur mu diye düşündüm.

Alırsam, 7-8 derecelik fark yaratacak bir ürün olmasını istiyorum. 50 TL gibi bir fiyat olursa sevinirim.

Forumdaki önerilere de göz attım,bir arkadaşımız bu ürün ile 8-10 derecelik soğutma sağlamış. Bu ürün için ne dersiniz? www.istanbulbilisim.com.tr: Cooler Master R9-NBC-NPL1-GP Notepal L1 Notebook Soğutucu Stand 47,53 TL En Ucuz Fiyatı

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Soğutucu yine al fakat güç seçeneklerinden dengeliyi gelişmiş ayarlarından işlemci kullanımını maksimum 95 en az 75 yaparsan hem FPS kaybı yaşamıyorsun hemde ısınma ciddi ciddi azalıyor 8-10 derece bende böyle oluyor denemeni tavsiye ediyorum. Oyuna girerken sağ köşedeki simgeden dengeliyi seç çıktığında yüksek performans seçer devam edersin.

Soğutucu yine al fakat güç seçeneklerinden dengeliyi gelişmiş ayarlarından işlemci kullanımını maksimum 95 en az 75 yaparsan hem FPS kaybı yaşamıyorsun hemde ısınma ciddi ciddi azalıyor 8-10 derece bende böyle oluyor denemeni tavsiye ediyorum. Oyuna girerken sağ köşedeki simgeden dengeliyi seç çıktığında yüksek performans seçer devam edersin.

Zaten ben de en yüksek 80'de kullanıyorum. Teşekkürler. :)

Bunların hiçbiri yeterli soğutmayı sağlamıyor maalesef.

İmkanınız var ise 4 tane 8CM'lik , aralarında 2 cm boşluk olacak şekilde tahta veya PVC kestirin.

10-20 Liraya bir PSU alın. Fanları da güç kaynağına bağlayın.

İşte o zaman laptop gerçekten soğuyor.

3792828117_c0b5f4e305.jpg

Bunun gibi.

Bunların hiçbiri yeterli soğutmayı sağlamıyor maalesef.

İmkanınız var ise 4 tane 8CM'lik , aralarında 2 cm boşluk olacak şekilde tahta veya PVC kestirin.

10-20 Liraya bir PSU alın. Fanları da güç kaynağına bağlayın.

İşte o zaman laptop gerçekten soğuyor.

3792828117_c0b5f4e305.jpg

Bunun gibi.

O şekilde bir şey yapma imkanım olacağını sanmıyorum, üstelik benim çok yoğun ısınma sorunum yok sadece basit bir soğutucu ile daha rahat ve sağlıklı bir kullanım olabilir mi acaba diye düşündüm.Eğer soğutucu, turbo fanın çalışırken gösterdiği 7-8 derecelik etkiyi gösterecekse alınabilir benim için. Ama söylediğiniz gibi basit soğutucular bir etki göstermiyorsa zaten almasam da pek bir sorun olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı