Çözüldü Notebook SSD Yükseltmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
HyperX Fury 3D 240 GB SSD almayı düşünüyorum. Laptopun halihazırda bulunan 1 TB hard diskini de CD ROM yerine takmayı düşünüyorum. Ne yaparım ne ederim emin olmak için bir de buraya sorayım dedim. Ayrıca SSD caddy alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı yoksa herhangi bir (20₺'lik) aparat da işimi görür mü? Veya herhangi bir marka öneriniz var mı? Hepsiburada'daki Alfais iyi midir? Sorular biraz fazla oldu sanki ama şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
hocam o apartlar pek fark etmiyor yeter ki ölçüsünü bil yeter şu an yozgattayım hatta buradaysa gel veriyim bile :) öyle duruyor boş boş :) ssd olarak hacım ne olursa olsun şu anlık samsun evo pro modelleri tercih et 120gb olsun ama samsung olsun biraz kıy paraya mesala samsunglardan al tercihim budur benim şahsen önerimde budur
hocam o apartlar pek fark etmiyor yeter ki ölçüsünü bil yeter şu an yozgattayım hatta buradaysa gel veriyim bile :) öyle duruyor boş boş :) ssd olarak hacım ne olursa olsun şu anlık samsun evo pro modelleri tercih et 120gb olsun ama samsung olsun biraz kıy paraya mesala samsunglardan al tercihim budur benim şahsen önerimde budur

Çözüm
12.7 ve 9.5mm olarak ikiye ayrılıyor o aparatlar. Doğru ölçüde alırsanız sorun olmaz. disk okuyucuyu söküp buraya fotoğraf atarsanız yardımcı oluruz o konuda. 12.7mm ise HDD'yi aparata takabilirsiniz. Diğer türlü 9.5mm aparatın içine eski jenerasyon HDD'ler sığmıyor slim kasa olması lazım.

Çok teşekkür ederim hocam
12.7 ve 9.5mm olarak ikiye ayrılıyor o aparatlar. Doğru ölçüde alırsanız sorun olmaz. disk okuyucuyu söküp buraya fotoğraf atarsanız yardımcı oluruz o konuda. 12.7mm ise HDD'yi aparata takabilirsiniz. Diğer türlü 9.5mm aparatın içine eski jenerasyon HDD'ler sığmıyor slim kasa olması lazım.
9.5 mm diye biliyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı