Notebooklarda AMD işlemci seçmek mantıklı mı?

Kunkka

Hectopat
Yer
Dire
Selamlar,
2 Laptop arasında kararsız kaldım biri AMD işlemci biri Intel. Beni kararsız bırakan nokta AMD'ye notebook tarafında güvenemeyişim. Ne kadar işlemci anlamında yol almış olsa da notebook tarafında sıkıntı çekecekmişim gibi geliyor.
Tulpar T7
Asus FA506IV-AL064

Selamlar,
2 Laptop arasında kararsız kaldım biri AMD işlemci biri Intel. Beni kararsız bırakan nokta AMD'ye notebook tarafında güvenemeyişim. Ne kadar işlemci anlamında yol almış olsa da notebook tarafında sıkıntı çekecekmişim gibi geliyor.
Tulpar T7
Asus FA506IV-AL064
Amd olan model çok ısınıyor.

Selamlar,
Tulpar T7
Asus FA506IV-AL064
Asusu yeğlerim ama o serinin ısınma sorunu var diye biliyorum.

AMD'nin Laptoplar için olan Ryzen 4000 nesili mükemmel iş başarıyor. Ancak ASUS TUF serisi Laptop önermem fazla ısınıyorlar. Ryzen 5 4600H bile i7-10750H'ı geçiyor.

Hocam, 4000 serisi AMD işlemciler iyi. Fakat linkteki ürün biraz pahalı gibi geldi. Isınma sorunları var. Bütçeniz nedir?

AMD olan model çok ısınıyor.

Yakın bir arkadaşım 1 yıldır ASUS TUF Gaming laptop kullanıyor.
laptopta Ryzen 5 3550H ve GTX1650 var
Bizzat aldığım deneyimlerine göre oyun anlamında Ryzen mobilde geri kalıyor. 1650 kullanan başka laptoplarda intel işlemci daha iyi performans veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı