Notebook'u Nasıl Temizleyebilirim?

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba notebookumu satmayı planlıyorum. Ama özellikle oyunlarda iken fandan çok yüksek ses gelip ısınma sorunu ortaya çıkıyor. Notebook 3 yıllık ve içini hiç temizlemedim. Dün notebookumu temizlemeye çalıştım ama tam içini açamadım. Özellikle fanları temizleyip termal macun sürmek istiyorum. Acaba internette notebook temizliği ile ilgili bir video var mı? Hangi kısımlar temizlenmeli? Neler yapılmalı? Ya da Ankara için de güvenilir ve ucuz yaptırabileceğim bir yer var mı? Notebookum Acer 4820 TG bu arada.

Ben şöyle yaptım bilgisayarın marka ve modelini youtube da aratıp sonuna " disassembly " ibaresini ekle içini açmak anlamına geliyor bu. Örneğin asus g73 disassembly yazdığın zaman bir çok video çıkıyor senin bilgisayarının da açılışını gösteren bir rehber olabilir iyice izle not al ardından açıp kapa ben hiçbir sorun yaşamadım bu yolla :) kolay gelsin şimdiden. Ayrıca termal macunu da teknosa yada vatandan filan bulabilirsin TG2 yada TG3 diye sor onlar verir eski macununu da kolanya veya alkolle birlikte kulak çöpü ile temizleyebilirsin.

Ben şöyle yaptım bilgisayarın marka ve modelini youtube da aratıp sonuna " disassembly " ibaresini ekle içini açmak anlamına geliyor bu. Örneğin asus g73 disassembly yazdığın zaman bir çok video çıkıyor senin bilgisayarının da açılışını gösteren bir rehber olabilir iyice izle not al ardından açıp kapa ben hiçbir sorun yaşamadım bu yolla :) kolay gelsin şimdiden. Ayrıca termal macunu da teknosa yada vatandan filan bulabilirsin TG2 yada TG3 diye sor onlar verir eski macununu da kolanya veya alkolle birlikte kulak çöpü ile temizleyebilirsin.

Teşekkür ederim videoyu buldum en kısa zamanda kendim yapacağım.
Bana tek yada iki kullanımlık ucuzundan bir termal macun önerebilirmisiniz? O dediğin çok pahalı geldi çok farkettiriyor mu? Bir sitede birisi florürlü diş macunu sürün aynı işlevi görürsünüz diye yazmış bu ne kadar doğru? Gittigidiyor da filan 1 tl ye var onlardan alsam herhangi bir zararı olur mu? Bir de fanları ne ile temizlemeliyim? Satacağım için kompresör yada temizlik malzemesi almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı