Notepad'de yapılan bir siteyi Visual Studio'da açmak

TadiC

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Notepad++'da yapılmış bir site var elimde. Fakat ben bu siteyi hiç bozmadan CSS ve HTML kodlarını Visual Studo'ya taşımak istiyorum. Sürükle yönetimiyle olmadı. Fazla bilgim yok bu konuda ama proje ödevi teslimi yapmak zorundayım yardımlarınızı bekliyorum.

Visual Studio'da açabilmek için öncelikle proje oluşturmanız gerekiyor. Benim bildiğim iki çeşit proje var. Biri ASP.NET diğeri ASP.NET MVC projeleri. İkisinde de ya Visual Basic ya da C# kullanılıyor. ASP.NET olarak projeyi oluşturup sağ taraftaki solution kısmından ".aspx" uzantılı dosyalara HTML kodunu göm. Yani kopyala yapıştır. CSS dosyalarını da içine kopyala. Böyle yapmak istemiyorsan sadece HTML olarak açmak istiyorsan Visual Studio Code kullanman gerekiyor.
Visual Studio Code indirme linki: Visual Studio Code - Code Editing. Redefined
Bu resimden "open folder" kısmına tıkla ve HTML projeyi aç.
397129

Visual Studio'da açabilmek için öncelikle proje oluşturmanız gerekiyor. Benim bildiğim iki çeşit proje var. Biri ASP.NET diğeri ASP.NET MVC projeleri. İkisinde de ya Visual Basic ya da C# kullanılıyor. ASP.NET olarak projeyi oluşturup sağ taraftaki solution kısmından ".aspx" uzantılı dosyalara HTML kodunu göm. Yani kopyala yapıştır. CSS dosyalarını da içine kopyala. Böyle yapmak istemiyorsan sadece HTML olarak açmak istiyorsan Visual Studio Code kullanman gerekiyor.
Visual Studio Code indirme linki: Visual Studio Code - Code Editing. Redefined
Bu resimden "open folder" kısmına tıkla ve HTML projeyi aç.
Eki Görüntüle 397129
İlk olarak, ".aspx" adlı uzantı sağ taraftaki dosyalarda görünmüyor. Resimde dikkat etmem gereken

yer neresi. ornk.pngİkinci olarak HTML kod tek bir kod değil 3-4 menü daha var. Ana sayfa, iletişim, hakkımızda gibi.
Ve atmış olduğum resimlerde CSS, IMG ve diğer eklentiler mevcut. Bunları VS'ye nasıl tanıtacağım. Gerçekten bilgim çok kısıtlı ve kafam çok karışık. Ve zor durumdayım.
orn3.png
orn2.png

Son düzenleme:
İlk olarak, ".aspx" adlı uzantı sağ taraftaki dosyalarda görünmüyor. Resimde dikkat etmem gereken yer neresi. İkinci olarak HTML kod tek bir kod değil 3-4 menü daha var. Ana sayfa, iletişim, hakkımızda gibi.Eki Görüntüle 397142
Bu videoyu izleyin. Sesi kapatın hızı 2 katına çıkarın. Dikkatlice izleyin. Anlayacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyin. Sesi kapatın hızı 2 katına çıkarın. Dikkatlice izleyin. Anlayacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hüseyin Bey. İzlemeden yaptım çok sağ olun😇
Biraz Türk usulü kurcalamak gerekiyormuş sadece :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı