Siteyi Taşımak

valaroma

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Wordpress kullanarak bir site yapmam gerekti, ilk kez yapacağım için ücretsiz domain ve hosting kullanarak bir denemek istedim. Şimdi siteyi taşımak istiyorum. Godaddy'den domain, Hostgator ya da Bluehost'tan hosting almayı düşünüyorum. Şu anki siteyi nasıl taşıyabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an aktif olan siteyi eksiksiz taşımanızın en kolay yolu tam FTP yedeği ve veritabanı yedeğinizi alıp yeni sağlayıcınıza aktarmanız. FTP kısmı kolay olabilir fakat veritabanı konusunda ücretsiz hosting/domain hizmetlerinde problem yaşanabiliyor (yedek alma konusunda).

Herkese iyi forumlar. Wordpress kullanarak bir site yapmam gerekti, ilk kez yapacağım için ücretsiz domain ve hosting kullanarak bir denemek istedim. Şimdi siteyi taşımak istiyorum. Godaddy'den domain, Hostgator ya da Bluehost'tan hosting almayı düşünüyorum. Şu anki siteyi nasıl taşıyabilirim?
Merhaba;

Yapacağınız 2 işlem vardır;
  • FTP dosyalarınızın tamamı,
  • MYSQL veritabanı tablolarınızın yedeği,
Hosting firması ücretsiz olduğu için veritabanı talep edebilirsiniz bu konuda tam bir fikrim yok hiç ücretsiz hosting kullanmadım. Eğer site çok aktif değil ise sıfırdan kurmanızı öneririm.

Oldu ki taşıdınız diyelim;

Dosyaları aktardınız FTP yoluyla. Tabloları aktarabilmeniz için yeni bir veritabanı yaratmanız gerekiyor. Yeni bir veritabanı yaratıp veritabanı yedeğini yükleyeceksiniz. 3. olarak "wp-config.php" dosyasın da veritabanınızın kullanıcı,şifre ve veritabanı adını girmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı