Nothing Phone 1 alınır mı?

Alınmaz. O telefonun tasarımı dışında bir vasfı yok.

GT 2'deki SD888 güç tüketimi ve ısınma konusunda sıkıntılı ama o fiyat bandında sorun olarak görülür mü tartışılır. GT 2'nin söz konusu asıl sıkıntılı noktası mikrofondaki ses kalitesiyle ilgili aslında.

Exynos çipli Samsung S serisi cihazlar öneriliyor olsa da batarya ömrünü göz ardı edebiliyorsanız alın. Hızlı şarj da düşük olunca baya sıkıntı olarak görüyorum bu konuyu ama Samsung'un yadsınamayacak belli bir kalitesi var.
Murat Burç isimli YouTube kanalında tüm bu detaylara değiniliyor, inceleyebilirsiniz.

NP1'in abartıldığı kadar kötü bir ürün olduğunu düşünmüyorum, böyle olsa yurt dışında bu kadar benimsenmezdi. Bunda fiyat etken kesinlikle. Herkesin cihazı gömmek için argüman olarak kullandığı arka aydınlatmayı bir yana bırakırsak simetrik ekranı ve gereksiz hiçbir şey içermeyen sade yazılımı da bence güzel gibi. Ama teknik destek konusu nasıl olur koca bir soru işareti. Bu fiyata daha iyi cihaz var mı var fakat biraz tercih meselesine kalıyor u iş. @SualpSener şu an cihazı aktif kullanıyor, sorularınızı ona da iletebilirsiniz.

Son düzenleme:
Samsung, Xiaomi gibi telefonları kullanmak istemiyorum. Aslında Android kullanmak istemiyorum ama Nothing Phone'u da denemek istiyorum. Gerçi bu bütçeye anca Android bulunur.
2.el iPhone 12 bak, yani Android istemiyorsan 2.ele yöneleceksin ancak öyle alınır. Sıfır istersen S21 FE veya S22 al, bu 2 seçenek arasından güç ve performans istiyorsan S22'yi al ancak batarya önemli bir faktörse S21 FE al.

Yurt dışı olarak kesinlikle fiyatını hak eden bir cihaz ama Türkiye fiyatı düşündürtüyor. Fiyatı biraz gerilerse alınabilir. Bu forumda telefon ararken birçok konuya baktım ve kendim de konu açtım. Senin gibi Samsung veya Xiaomi kullanmak istemiyordum ama her konu da aynı, çözümü Nothing'de buldum. İstemeye istemeye sırf karşılaştırmalarda kağıt üstü değerleri daha iyi beğenmedin bir cihazı alma sakın. En çok hoşuna gideni almak en önemlisi, sonuçta sen kullanacaksın, sana cihazı önerenler değil. Ha tabii araştırmanı da yap ama önceliğin hangisi sentetik testlerde %12 ile öne geçmiş gibi şeyler olmasın. Nothing Phone alınır mı? şu konuyu açmıştım cihaz daha TR'ye gelmeden istersen bir bak. TR'de yedek parçası ve aksesuarı bulunmazken üstüne yurt dışı satıcısından almanın riski varken tüm her şeyi göze alıp sevdiğim cihazı aldım ben, şüphelerim vardı ama iyi ki yapmışım dedirtti. Cihazla ilgili bizzat somak istediğin bir şey varsa da sorabilirsin, yaklaşık 7 aydır kullanan birisi olarak cevaplarım.

Okullar kapanınca çalışmayı düşünüyorum ve o sırada da telefon almak istiyorum. Nothing Phone 1 mi almalıyım yoksa başka telefonlara mı bakmalıyım?
Bütçe: 20 bin civarına zor çıkarım.

O bütçeye iPhone 11 alırım çok daha iyi olur, sorunuzun cevabına gelecek olursakda S22 veya S23, ikinci el iPhone 12 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı