NP300E5C s0TR BIOS açılmıyor

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Benim laptopumun modeli NP300E5C s0TR. Bu laptopta daha hiç BIOS'a giremedim. F2 setup yazmasina ragmen basinca acilmiyor. BIOS modum eski oldugundan UEFI ile giremiyorum lutfen o videoyu atmayin. Sirf bu yuzden gecen gun formata 50 TL verdim. Ne Boot menuye ne de BIOS'a girebiliyorum (Windows'taylen ayatlardan hizli baslatmayi kapattim.) BIOS'a başka yoldan nasıl girebilirim?

Del+F2+F10+F1 hepsini bir dene giremezsen söyle.

Benim laptopumun modeli NP300E5C s0TR. Bu laptopta daha hiç BIOS'a giremedim. F2 setup yazmasina ragmen basinca acilmiyor. BIOS modum eski oldugundan UEFI ile giremiyorum lutfen o videoyu atmayin. Sirf bu yuzden gecen gun formata 50 TL verdim. Ne Boot menuye ne de BIOS'a girebiliyorum (Windows'taylen ayatlardan hizli baslatmayi kapattim.) BIOS'a başka yoldan nasıl girebilirim?

Muhtemelen eski ise delete tuşu il girebileceksin.

USB Boot SORUNU- BIOS Fast Boot- Samsung NP300E5C USB başlangıç yapma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi sen format atabiliyorsan UEFI USB diski hazırla formatı at. Sonra BIOS'a girebileceksin anladığım kadarıyla. Yoksa USB'yi Boot etmiyor mu? Boot tuşunu bilmen gerekiyor ben unuttum. Ayrıca Windows 7 yüklü ise BIOS'u güncelleyebilirsin. Ben 7 yüklemek zorunda kalmıştım BIOS güncellemek için. Çünkü Windows 7 için BIOS güncellemesi vardı sonra belki durumu düzelir.

Şimdi sen format atabiliyorsan UEFI USB diski hazırla formatı at. Sonra BIOS'a girebileceksin anladığım kadarıyla. Yoksa USB'yi Boot etmiyor mu? Boot tuşunu bilmen gerekiyor ben unuttum. Ayrıca Windows 7 yüklü ise BIOS'u güncelleyebilirsin. Ben 7 yüklemek zorunda kalmıştım BIOS güncellemek için. Çünkü Windows 7 için BIOS güncellemesi vardı sonra belki durumu düzelir.

UEFI desteklemiyor. Yoksa kaç kere yükledim BIOS modu eski yaziyor.

Destekliyor olması lazım çünkü bendeki de aynı model sanırsam ve BIOS'da UEFI ayarı var. Yani sen BIOS'a ulaşabilsen göreceksin. Bir de Windows 7 MBR disklere yüklenir Windows 10 GPT disklere yani UEFI yüklemek için diskini GPT'ye çevirmen lazım şayet MBR ise. Ben ilk önce Windows 7 yükleyip MBR diske sonra BIOS güncellemesinden faydalandırdım sonra GPT'ye diski çevirip Windows 10 kurulumunu UEFI olarak yaptım. Bendekinde de eski yazıyordu sonrasında UEFI yazdı.

Geri
Yukarı