Çözüldü NP305E5A laptop fanlar tetikleniyor ve sistem geri kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChaosBoost

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
4GB DDR4
SSD veya HDD modeli
120GB HI-LEVEL
Ekran kartı
6470M
Anakart
NP305E5A
İşlemci
A8-3520M
Sorun: Sisteme güç verdiğimde fanlar biraz dönüp duruyor ve sistem açılmıyor.

Anakart yeni, bu sebeple üzerindeki 6470M çipi de yeni. İşlemci A8-3520M en son çalışıyordu hatta oyun bile oynamıştım. 4GB 2+2 RAM. Yerlerini değiştirerek denedim tek tek takıp denedim. SSD takıp denedim çıkarıp denedim.
Sorun nerede sizce? Eğer sorun bulunmazsa yarın 1 gibi iade edeceğim anakartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun devam ediyor anakart var elimde 2 tane ikisi de aynı. İkisinin bozuk olması imkansız.

Laptop parçalarını satacağım yöntemler çalışmadı.

Anakart yeni, bu sebeple üzerindeki 6470M çipi de yeni. İşlemci A8-3520M en son çalışıyordu hatta oyun bile oynamıştım. 4GB 2+2 RAM. Yerlerini değiştirerek denedim tek tek takıp denedim. SSD takıp denedim çıkarıp denedim.
Hocam batarya takılı mı bu işlemleri yaparken?

Anakart yeni, bu sebeple üzerindeki 6470M çipi de yeni. İşlemci A8-3520M en son çalışıyordu hatta oyun bile oynamıştım. 4 GB 2+2 RAM. Yerlerini değiştirerek denedim tek tek takıp denedim. SSD takıp denedim çıkarıp denedim.

CPU güç kablosunu ve işlemciyi kontrol edin bugün yeni işlemci aldığımda aynı sorunu yaşadım RAM silgi ile sildim ve BIOS sıfırladım ardından 30 saniye açma kapama düğmesine basarak statik elektrik aldım 10 dk çalıştıktan sonra görüntü aldım BIOS güncellemedim sıfırladım sorun düzeldi bende.

Sorun devam ediyor anakart var elimde 2 tane ikisi de aynı. İkisinin bozuk olması imkansız.

Laptop parçalarını satacağım yöntemler çalışmadı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı