Çözüldü Nth-child kullanımı nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2024-02-27 211625.png

Ekran görüntüsü 2024-02-27 211638.png

Table: Nth-child(even) yaptım yeşil kısımlar hariç diğerlerinin arka plan renginin değişmesini istedim ama olmadı. Nasıl olacak?

Hover değeri verdiğimde 3 satırında seçilmesi için ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  1. :nth-child'dan önce boşluk koymayın, bitişik yazın.
    • Bunun detayına çok inmeyeyim, şu cevap yeterli. Öncesinde boşluk geldiğinde *:nth-child'a denk oluyormuş yani tüm elementler için uygulanıyor. tr :nth-child'ın tam neye denk geldiğine yorum yapamadım çünkü garip bir sonuç elde ettim.
  2. table:nth-child(even) değil tr:nth-child(even) yazmak istersiniz aslında. Elementin çocuklarını değil elementin kendisini etkiliyormuş bu özellik, yani parent'ının çift sıradaki bir çocuğuysa etkinleşiyor. Kaynak: :nth-child() - CSS: Cascading Style Sheets | MDN.
  1. :nth-child'dan önce boşluk koymayın, bitişik yazın.
    • Bunun detayına çok inmeyeyim, şu cevap yeterli. Öncesinde boşluk geldiğinde *:nth-child'a denk oluyormuş yani tüm elementler için uygulanıyor. tr :nth-child'ın tam neye denk geldiğine yorum yapamadım çünkü garip bir sonuç elde ettim.
  2. table:nth-child(even) değil tr:nth-child(even) yazmak istersiniz aslında. Elementin çocuklarını değil elementin kendisini etkiliyormuş bu özellik, yani parent'ının çift sıradaki bir çocuğuysa etkinleşiyor. Kaynak: :nth-child() - CSS: Cascading Style Sheets | MDN.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı