Çözüm Ntkrnlmp.exe hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10'u son sürümüne güncellerken tamamlanmak üzere verdiği hatayla ilgili "minidump" klasörünün yüklü olduğu rapor linkini paylaşıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙏🏻

https://www.mediafire.com/file/c4058ap1qo1sku3/030924-55218-01.dmp/file

Sorunun çözümü: BIOS'u güncelleyip arka plan uygulamalarının tamamını etkisizleştirdikten sonra clean reboot yapıp denediğimde hatayı almadım. Herkes için işe yaramayabilir tabii ama denemenizi tavsiye ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'e overclock yaptınız mı?

O zaman driverları DDU ile silip yeniden yükleyin o da olmazsa BIOS'tan overclock u açıp deneyin.

O zaman driverları DDU ile silip yeniden yükleyin o da olmazsa BIOS'tan overclock u açıp deneyin.
Driverları silip tekrar yükledim ve overclock yapıp açtım, hata devam ediyor maalesef, bu rapor neye işaret ediyor tam olarak, tek bir hata mı var içerisinde?

Ramtest yapın ve kullandığınız SSD çıkarıp deneyiniz
Geri dönüşünüz için teşekkürler, ramtestte bir problem yok yapmıştım SSD'ye sistem kurulu olduğu için çıkarıp deneyemem ama diğer diskleri çıkarıp deneyeceğim, PC kapandıktan sonra üzerlerinde bazı programlar kurulu olan diğer disklerin sata bağlantılarını söküp başlatmanın bir sakıncası olur mu?

Son düzenleme:
Merhaba, Windows 10'u son sürümüne güncellerken tamamlanmak üzere verdiği hatayla ilgili "minidump" klasörünün yüklü olduğu rapor linkini paylaşıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙏🏻

https://www.mediafire.com/file/c4058ap1qo1sku3/030924-55218-01.dmp/file

Sorunun çözümü: BIOS'u güncelleyip arka plan uygulamalarının tamamını etkisizleştirdikten sonra clean reboot yapıp denediğimde hatayı almadım. Herkes için işe yaramayabilir tabii ama denemenizi tavsiye ediyorum.

Dosya silinmiş yeni dosyaları yükleyin.

Rich (BB code):
2: kd>
  !DevObj           !DrvObj            !DevExt           ObjectName
  ffffbb886df8dde0  \Driver\MEIx64     ffffbb886dd52ba0  InfoMask field not found for

InfoMask field not found for _OBJECT_HEADER at ffffbb886df8ddb0
 \Driver\MEIx64 DriverObject ffffbb8876229e30
Current Irp 00000000 RefCount 0 Type 0000002a Flags 00002084
SecurityDescriptor ffffd307655749a0 DevExt ffffbb886dd52ba0 DevObjExt ffffbb886df8df58
ExtensionFlags (0x00000810)  DOE_START_PENDING, DOE_DEFAU

Rich (BB code):
InstancePath is "PCI\VEN_8086&DEV_8CBA&SUBSYS_79161462&REV_00\3&11583659&0&B0"
  ServiceName is "MEIx64"

Hataya Intel(R) Management Engine sürücüsü sebep oluyor. Güncelliğini kontrol et. Yönetim olayları raporunu paylaş : Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Geri
Yukarı