NTLite ile Windows 10'a simge paketi nasıl entegre edilir?

Sıkıntı yok kafanıza takılan herşeyi sorabilirsiniz.

For.Desktop.zip dosyasını indirin.
  1. YagizMuratKose.bat dosyasını ve Sosyal.zip dosyasını imajı çıkardığınız konuma atınız.
    1. Masaüstüne atmak istediğiniz farklı dosyalar var ise Sosyal.zip dosyası içine atınız.
  2. Windows klasörü içindeki ico klasörünü imajı çıkardığınız konumdaki Windows klasörünün içine atın.(Sosyal'in kısayolu için ico atadım)
    1. İmaj'a gitmek için NTLite > Kaynak > işlem yaptığınız Windows sürümünü seçin ve sağ tıklayın. "Bağlama dizinini keşfedin" tıklayın. İmajı çıkardığınız klasör açılacaktır.
  3. NTLite-Kayıt.Defteri.reg dosyasını NTLite > Kayıt defteri bölümüne atınız.
Burada yapılan olay: YagizMuratKose.bat ile Sosyal.zip dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz. Windows klasörüne attığımız ico klasörünün içinde Sosyal kısayoluna ico atadım. NTLite-Kayıt.Defteri.reg bölümüne attığımız dosya ile YagizMuratKose.bat dosyasını açılışta çalıştırmaya ayarladık. Bu dosya çalışıp işlemleri yaptıktan sonra Sosyal.zip ve YagizMuratKose.bat dosyasını silerek kapanacak.
Hocam yardımınız için teşekkürler. Ben bunları yaptıktan sonra NTLite ile oluşturduğum ISO'yu Sosyal'de paylaşmamda bir sakınca olur mu? Eğer paylaşmamı istemiyorsanız paylaşmam.
Bir de kısayolun ikonunu nasıl atayacağım?

Hocam yardımınız için teşekkürler. Ben bunları yaptıktan sonra NTLite ile oluşturduğum ISO'yu Sosyal'de paylaşmamda bir sakınca olur mu? Eğer paylaşmamı istemiyorsanız paylaşmam.
Bir de kısayolun ikonunu nasıl atayacağım?
Paylaşmanızda hiçbir sorun yok. Bilgi paylaştıkça güzeldir. İkonu ben sizin yerinize atadım. Dosyaları söylediğim yerlere atmanız yeterli.

Paylaşmanızda hiçbir sorun yok. Bilgi paylaştıkça güzeldir. İkonu ben sizin yerinize atadım. Dosyaları söylediğim yerlere atmanız yeterli.
Tamam hocam, teşekkürler.
@OgnitorenKs Hocam size son bir sorum olacaktı da, 0.60 Mbps upload ile en rahat yükleme yapacağım dosya yükleme servisi önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Tamam hocam, teşekkürler.
@OgnitorenKs Hocam size son bir sorum olacaktı da, 0.60 Mbps upload ile en rahat yükleme yapacağım dosya yükleme servisi önerebilir misiniz?
Google Drive dışında bir servis kullanmadım. Dilerseniz sizde buraya yükleyebilirsiniz. Bugüne kadar sorun yaşamadım. Link güncelleme olayı çok güzel. Olası bir sorunda yeni upload yapıp eskisini silebiliyorsunuz.

@OgnitorenKs ustam bu kısmı anlayamadım detaylı anlatır mısınız rica etsem.
Newico.zip dosyasını indirin. İçindeki dosyaları imajı çıkardığınız noktalardaki klasörlere göre atın. Systemresources klasörüne unlocker ile kopyalayın yoksa hata mesajı alırsınız.
@OgnitorenKs ustam imaj yolu dediği NTLite imaj yolumu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (38).png
    Ekran Görüntüsü (38).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
@OgnitorenKs ustam bu kısmı anlayamadım detaylı anlatır mısınız rica etsem.
Newico.zip dosyasını indirin. İçindeki dosyaları imajı çıkardığınız noktalardaki klasörlere göre atın. Systemresources klasörüne unlocker ile kopyalayın yoksa hata mesajı alırsınız.
@OgnitorenKs ustam imaj yolu dediği NTLite imaj yolumu.
NTLite imaj yolu. "Bağlama dizinini keşfet" bölümünde açılan klasör yolu yani.
O yolu alıp komut ekranına yapıştırıp silme işlemini otomatik yapabilirsin yada komut dosyasını kullanmadan elle tek tek unlocker ile silersin.

@OgnitorenKs ustam dosyayı atamadım erişim izni istiyor sytemresouces içindeki dosyaları imaja atamadım ben NTLite olmuyor Team'dan baksan azıcık resimdeki gibi hata veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    857,4 KB · Görüntüleme: 18
@OgnitorenKs ustam dosyayı atamadım erişim izni istiyor sytemresouces içindeki dosyaları imaja atamadım ben NTLite olmuyor Team'dan baksan azıcık resimdeki gibi hata veriyor.
SystemResources içine atacağın dosyaları Unlocker ile atman gerekiyor. Yapamıyorsan SystemResources klasörüne sağ tıkla Unlocker ile kilidi aç seçeneğini seçin sonra dosyaları atın.

Geri
Yukarı