Ntoskrnl.exe Mavi Ekran Hatası

Aldığın hataların hemen hemen hepsi çekirdek modu sürücüleriyle ilgili hatalar ve birden fazla donanımında hatalar mevcut. Donanımsal olma ihtimali çok yüksek. AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Rapor esnasında, GPU işlenirken bilgisayar donuyor her seferinde.
1520443477025.jpg

Grafik kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp deneyin. Aldığınız hata muhtelemen GPU'dan kaynaklanıyor.
Dediğiniz şekilde yaptım işe yaradı ancak bu seferde raporu bitirmeden program yanıt vermiyor hatası aldım. 3 kez denedim. 3'ünde de, işlemeler devam ederken program yanıt vermiyor hatası aldım malesef. Windows 7 kullanıyorum. Bununla bir ilgisi olabilir mi? Sorun ekran kartıysa sürüm mü düşürmeliyim? Cihazım 9 yıllık bu arada.

Muthemelen AMD grafik kartınız arızalı. Bu zamana kadar iyi bile gitmiş. AMD mobil GPU'lar için kronik bir problem olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 40 nm ve 28 nm üretim süreci arasındaki GPU'lar için.

Temiz Windows 10 x64 1709 kurup sürücüleri Windows Update yoluyla yükleyin. Tekrar mavi ekran alırsanız döküm dosyalarınızı paylaşın.

Benimde senin laptopunun özelliklerinin aynısından vardı. Ne yaptıysam olmadı. İşletim sistemi farketmiyor. Linux kurmanı öneririm. Genede deneyin bi Win 10 ama olacağını pek zannetmiyorum.

Benimde senin laptopunun özelliklerinin aynısından vardı. Ne yaptıysam olmadı. İşletim sistemi farketmiyor. Linux kurmanı öneririm. Genede deneyin bi Win 10 ama olacağını pek zannetmiyorum.
Windows 10 denemiştim ama çok öncedendi, sorunsuz çalışıyordu o zamanlar. Windows 10 çok yavaşlatmıştı. Bende geri windows 7 'e döndüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı