Ntoskrnl.exe nedir?

Ninj4hakan

Centipat
Daha fazla  
Bu şey her neyse diskin %100 kullanımına sebep oluyor. Nasıl cozeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle uğraşmak yerine minidump dosyanızı paylaşın bakalım.
Bu şey her neyse diskin %100 kullanımına sebep oluyor. Nasıl cozeceğim?
SSD kullanıyor musun? Ayrıca Windows kaç?

Son düzenleme:
Google'a yazmak zor değil hocam. Çekirdek görüntü dosyası. Bir dahakine böyle basit bir şeyi konu açmak yerine Google'da aratın.

Kanka soruyu bir daha okursan sevinirim, ya da gözlüklerini değiştir ben yalnızca... Exe dosyayı ne olduğunu merak etmiyorum neden hataya sebep olduğunu olduğunu merak ediyorum lütfen gece gece insanların canını sıkmayın iyi forumlar.

Böyle uğraşmak yerine minidump dosyanızı paylaşın bakalım.

SSD kullanıyor musun? Ayrıca Windows kaç?

Windows 10 64 Bit o dosyayı PC başına geçince paylaşacağım.
SSD kullanmıyorum lakin donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum çünkü dün birkaç çözüme baktım Superfetch'i hizmetlerden kapattim ve 0'a düştü birkaç şey daha yaptım ve yine sıfıra düştü aniden yükseliyor sonra geri düşüyor donanımsal bir sorun olsa hiç düşmezdi bence yazılımsal bir sorun ama çözemedim bir turlu.

Son düzenleme:
bende bilgisayarı açtığımda 1-2 dakika disk %100 kullanılıyor sonra %2-%5 e düşüyor görev yöneticisinden dosya konumunu göster e bastığımda ntoskrnl.exe ı gösteriyor normal bir şey mı bu kaspersky ile system32 tarattım ama bir sorun bulamadı

Son düzenleme:
Bende bilgisayarı açtığımda 1-2 dakika disk %100 kullanılıyor sonra %2-%5'e düşüyor Görev Yöneticisi'nden dosya konumunu göster e bastığımda ntoskrnl.exe ı gösteriyor normal bir şey mı bu Kaspersky ile System32 tarattım ama bir sorun bulamadı.

ntoskrnl.exe Windows'un kernelidir ve en önemli parçalarından birisidir. Bir şekilde kapatırsan Windows çalışmaz. Ayrıca virüs değildir normal bir şey. Korkmana gerek yok.

Hocam HDD test ettim, onda da sorun yok. Ekran kartım güncel. Ethernet falan driverlerimin hepsi güncel.
Hocam bilgisayar açılışında bir kere mavi ekran veriyor. Sonrasında bilgisayar kaç saat açık kalsa bile vermiyor. Çok değişik bir şey.

Bence durum sürücülerin güncel olmasından da olabilir. Bilgisayarın yeni sürücüleri işlemekte zorlanıyor olma ihtimali var. İnternetten bir alt sürücüleri indirip dene ya da genel sürücüyü indirmeyi dene. ntoskrnl.exenin amacı işletim sistemi ile bilgisayarın parçaları arasında iletişimi sağlamak. Burada muhtemelen direkt olarak bir cihazda arıza olabilir ya da sürücüler güncel olduğuna göre bilgisayarın diğer parçalarına veya kernel yazılımına göre komplike geldiği için ek işlemlerden geçirdiği için işlem artar. Yine de sorun çözülmezse ntoskrnl hatalı yüklenmiştir o da diske yakılan yansıma dosyasında (.ISO) hatalı bir kernel kopyası olduğundan ya da imaj yakıcının doğru yakmamasından dolayı veya yakılmış olan cihazın (usb/cd/dvd) hasarlı olmasındandır. Yani soruna cevap bulmak için bunları kontrol etmeyi dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı