Rehber NTP ile İstediğiniz Dosyanın Yetkilerini Alın

Bugün size NTP (NTFS Premissions Tool) ile istediğiniz bir dosyanın tüm yetkilerini almayı göstereceğim. (Sorumluluk kabul etmiyorum.) (Ben sethc.exe bugunu yapacağım. Siz kendiniz dosyayı seçip yapın. Sethc.exe bugu ne kadar yararlı olsa da (bence) sistem bütünlüğünü bozar.)
İlk olarak buradan NTP yi indiriyoruz. (Protabledir.) Ardından bu dosyayı açıyoruz. Ben 64 bit kullandığımdan NTP64.exe yi kullanacağım:
Hepsafjkdhfkaz.png

Ardından bunu masaüstüme çıkartıyorum:
1.png

Ardından progamı çalıştırıyor ve sistem dizinime (Çoğunuzda C:\'dir.) geliyorum:
3.png

Ve /Windows/system32 de sethc.exe'yi buluyorum. Ardından bu dosyaya sadece 1 kez tıklayıp "Allow Access" diyorum:
4.png

Şimdi bu dosyada istediğim değişikliği yapabilirim. Sethc.exe bugunu yapmak isteyenler içindir devamı. Orjinal cmd yi kopyalıyorum. Ardından herhangi bir yere yapıştırıp adını "sethc.exe" yapıyorum. Ardından bunu system32 ye atıyor ve gelen yeri onaylıyorum. Böylece kullanıcı giriş ekranında dahi cmd.exe yi açabilirim.
5.png

Adsız.png

Bundan sonra sadece kopyalayıp system32 ye atıyoruz. Ekran görüntüsü:
Addsız.png

Sanırım kuralları okumadınız. @ardaflix1337 . Lütfen okuyun ve yenden yazın.

Sanırım kuralları okumadınız. @ardaflix1337 . Lütfen okuyun ve yenden yazın.
Bağışlayın efendim. Bir anlık gazla yazdım.

Konuya hakim olmadığım için soruyorum "Bu tam olarak etik açıdan nasıl yararları olur?"
Geçen gün boot etmeye çalıştığımda logon ekranında kalıyordu. Dism komutunu kullanarak sistemi kurtardım. Ve PC açılmadığı için (yani siyah ekranda kaldığı için) bunu kullanmıştım.

Bağışlayın efendim. Bir anlık gazla yazdım.
Maalesef ki çoktan raporladım. Artık moderatörün insafına kaldınız.

Hocam bu uygulama ile gerçekten windowsun bizden sakladığı her türlü klasörün tam yetkisini edinebiliyor muyuz. Keşke WindowsApps klasörüne girmek için yarım saat uğraşmadan bu uygulamayı öğrenseydim. Çok yararlıymış yükleyeceğim.

Hocam bu uygulama ile gerçekten windowsun bizden sakladığı her türlü klasörün tam yetkisini edinebiliyor muyuz. Keşke WindowsApps klasörüne girmek için yarım saat uğraşmadan bu uygulamayı öğrenseydim. Çok yararlıymış yükleyeceğim.
"Yükleme" işlemine gerek yok. Bu uygulama protable yani taşınabilirdir.

Geri
Yukarı