ntroskrnl.exe %99 disk kullanımı sorunu

Ümit Seyhan

Kilopat
Merhaba, bir yılı aşkın süredir Windows 8.1 kullanıyorum memnunum. Lâkin bugün bilgisayarım çok kasmaya başladı, görev yöneticisinden kontrol ettiğim kadarıyla öyle göstermese de en çok System adlı işlem diski kullanıyor ve dosya konumuna gitiğimde ntroskrnl.exe ile karşılaşıyorum. Acaba nedir neyin nesidir bu dosya ve bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Adsız.jpg

Comodo ediyor olamaz, ne bir tarama ne bir güncelleme hiçbir şey yapmıyor, kaldı ki en başından beri o yüklü ve ondan ötürü herhangi bir tane bile kasma sorunu yaşamadım. Lâkin dünden başladı ve bugün hâlâ devam eden bir diskin meşgul olması sorunu var, öyle ki fare kıpırdatmakta güçlük çekmeye başladım . Zor da olsa ağ ile güvenli modda açtım şu an bu şekilde yazabiliyorum. Formatta atmak istemiyorum internet çok kötü burada ne bir güncelleme ne bir başka şey yapmam çok zor olacaktır çünkü. Acaba başka çözüm önerileriniz var mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı