Numaramı nasıl buluyorlar?

Sallamıyorlar. Bana direk soyadımı yazarak mesaj atmışlardı. Muhtemelen daha önce bir şekilde bize hizmet vermiş telefon bayileri falan satıyor numaraları. Ben Superbox aldığım tarihlerde hem Superbox içerisindeki hatta hem de kendi kullandığım numaraya aynı reklam mesaj gelmeye başlamıştı. İki numarayı da bilen sadece Turkcell bayisi idi.

Hepsi aynı değil. Bazıları sallıyor bazıları dediğiniz gibi bir yerlerden alıyorlar numaraları. Ancak yapılması gereken şey aynı. Numarayı engellemek.

Bugün bir mesaj geldi bana, linke tıklamadım. Neyin nesidir bu numara ve link?
Link kısaltmasından tahmin yürütürsen linke tıklayan başka insanların wp rehberinden ulaşıyorlardır. Bu tür mesajlar virüs gibi tıklayan kişinin bütün rehberine mesaj göndermeye çalışıyor, teknolojiden pek anlamayan birinin telefonuna (muhtemelen büyüklerimizin) geliyor onlarda next next next...

Bunlar dolandırıcı numara sallıyorlar tutarsa mesaj yazıyorlar eğer tıklarsanız bilgileriniz vb çoğu şeye erişim sağlar.

Hepsi aynı değil. Bazıları sallıyor bazıları dediğiniz gibi bir yerlerden alıyorlar numaraları. Ancak yapılması gereken şey aynı. Numarayı engellemek.
Random reklam yapılacağı zaman sallanabilir o konuda haklısın, Onlara yapabileceğin bir şey yok. Ama CHP ya da herhangi parti ile en ufak geçmişim olmamasına rağmen Denizli CHP milletvekilinin benim Denizli'de olduğumu bilip her etkinliğini bana mesaj atması bir yerlerden yasadışı bir şekilde satın aldığını gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı