Nvidia 3000 serisi ekran kartları hala alınır mı?

İnsanlar DLSS üzerine çok duruyorlar ama ben DLSS hiç kullanmadım desem :D DLSS açık olarak gelen bir ayar var ise bile girip kapatıyorum. 3050, 3050 Ti ve 3060 bence artık alınmaz. 3060 Ti ucuz denk gelirse alınabilir. Geri kalanlar gönül rahatlığı ile en az 1 yıl daha alınır.

O vakit 6700 XT, 6800 XT, 6900 XT alsın hepsi daha ucuz ve daha güçlü alternatifler. Oyunlarda Ray Tracing, Path Tracing, DLSS, Frame Generation açmayacaksam NVIDIA kart kullanmamın ne anlamı kalıyor.

Adamlar ikinci elde RX 6800 parasına 3060 Ti satmaya çalışıyor. Birisi Mercedes diğeri Tofaş.

O vakit 6700 XT, 6800 XT, 6900 XT alsın hepsi daha ucuz ve daha güçlü alternatifler. Oyunlarda Ray Tracing, Path Tracing, DLSS, Frame Generation açmayacaksam NVIDIA kart kullanmamın ne anlamı kalıyor.

Adamlar ikinci elde RX 6800 parasına 3060 Ti satmaya çalışıyor. Birisi Mercedes diğeri Tofaş.
Saydıkların AMD de var dostum. RTX var, DLSS ve Frame Generation da FSR olarak ve AMD olarak yine mevcut.

Saydıkların AMD de var dostum. RTX var, DLSS ve Frame Generation da FSR olarak ve AMD olarak yine mevcut.

Biliyorum, ilk mesajımda da o yüzden RTX 3000 serisini kafadan eledim. Ben bu teknolojilerde mütevazı takılırım hem Radeon Software bize AFMF gibi bir nimet vermiş istediğim oyunda aktif ederim dersen babalar gibi RX 6000 serisi var. Yok ben kendimi şımartırım, tüm teknolojilerin en iyisi olsun dersen de RTX 4000 serisi var.

RTX 3000 ise arafta kalıyor. Ne Radeon Software'ın güzelliklerinden yararlanabiliyorsun ne de NVIDIA'nın kendi Frame Generation teknolojisinden.

Hocam kullanım amacına göre değişir, ben GTX 1650 kullanıyorum ve her işime yarıyor. (çok arada sırada oyun oynuyorum onlarda yüksek sistem isteyen oyunlar değil.)

3050, 3060, 3070 ve 3080 ekran kartları sizce nasıl arkadaşlar? Hala iş görürler mi? Yorumlarınız nedir?
3000 serisi dlss 2 kullanıyor, 4000 serisi dlss 3. Onun dışında 4k 3k serisi arasında aşırı fark yok ama önemli olan ne için kullancağın bütçene uygunsa 3050 dahil hepsini alabilirsin.

Benim şahsen kullandığım programlar Nvidia ekran kartları ile daha optimize çalıştıkları için Nvidia kullanıyorum. Arkadaş da AMD ekran kartı alınır mı diye sormamış ki RTX 3000 serisi alınır mı diye sormuş.

Benim şahsen kullandığım programlar Nvidia ekran kartları ile daha optimize çalıştıkları için Nvidia kullanıyorum. Arkadaş da AMD ekran kartı alınır mı diye sormamış ki RTX 3000 serisi alınır mı diye sormuş.
Mesela Blender uygulamasında (VRAM avantajını saymazsak) rtx 3050 bile rx 6700 XT ile eşit performans skorunu almış. Cuda avantajı çok büyük gerçekten.

Kaynak: Blender - Open Data

Geri
Yukarı