NVIDIA 418.81 Güncellemesi Sorunları Giderdi mi?

halil yurtsever

Decapat
Arkadaşlar NVIDIA'nın yeni güncellemesi gelmiş. Bundan bir önceki güncellemeyi indirdiğimde PUBG oyununda FPS düşüşü yaşamıştım. Kısa zaman içinde bu güncelleme gelmiş ekran kartına. Acaba geçmeli miyim? 418.81 sürücüsünü yükleyip test eden varsa yorum yapabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ranfalo Diyor Ki keşke bunu buraya kanıtları ile koymuş olsaydın. Belki yeni sürücüde farklı bir sorun yaşanmıştır. Olamayacak bir şey söylüyorsun çünkü. Aşağıya 2014-2018 arası çıkan sürücülerden birkaçının karşılaştırma videosunu paylaşıyorum. Birçok oyunda yeni sürücülerde belirgin artış söz konusu. Bu arada sürücülerde bir sıkıntı yaşanmıyor demiyorum, birbirinden farklı kısımlarda kimi problemler çıkabiliyor. Büyük oranda FPS ile hiç alakası olmayan konularda oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son stabil ve hotfix sürücüsünde bende de sürücü yanıt vermeyi kesiyordu, 418.81 kurdum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım henüz.

Bende de ne hikmetse bu sürüm ayni hatayi veriyor.

3-4 ay oldu ürünü alalı ekran kartında mı sorun var ne yapmalıyım?

Sanmiyorum. GTX 1070 Ti kullaniyorum ve ayni sorun bende de mevcut. Bir eski sürümüne gecmeyi düsünüyorum.

418.91 cikmis bu arada. Bir de onu deneyeyim bakayim.

Bende GTX 1060 var 2 sürüm önce Rust oyununda beautiful ayarlarda 1080p olarak 80-100 fps alıyordum ama bi önceki güncellemeden sonra 70-80 civarına düştü yenisine de güncelledim hala aynı.

Bende GTX 1060 var 2 sürüm önce Rust oyununda beautiful ayarlarda 1080p olarak 80-100 fps alıyordum ama bi önceki güncellemeden sonra 70-80 civarına düştü yenisine de güncelledim hala aynı.

Bir eski sürümüne dönün o zaman. Güncel diye yenisini yüklemek pek mantikli degil, hangisi daha performansliysa onu kullanin.

Eger bu da sorun cikarirsa 417.71 sürümüne dönmeyi düsünüyorum sahsen.

Nvidia 27.10.2017'de çıkan yazılımı yükledim, 418.81'e göre %40 daha fazla performans aldım. Acaba Nvidia Apple gibi yeni kartlar çıkınca eskilerin performansını mı düşürüyor? Mis gibi sorunsuzca kullanıyorum şu an.
Hocam sende de yenı gucellemeden sonra nvidia ekran görüntüsü kesildi kurtuldu hatası aldın mı donmalar oldumu 1-2 sanıye felan ?

Hocam sende de yenı gucellemeden sonra nvidia ekran görüntüsü kesildi kurtuldu hatası aldın mı donmalar oldumu 1-2 sanıye felan ?
Hata almadım ama o güncelleme sonrasında bilgisayarım leş hale geldi. Hiçbir oyunu oynayamadım ve o kadar çok donma oluyordu ki işlemcim yandı diye düşünmüştüm. Sorun tamamen yazılımsalmış.

27.10.2017'de çıkan Nvidia Driver'ını kurdum ve eski driverlara göre de %40 fazla artış oldu performansta. Cidden şu an o kadar hızlandı ki oyunlarda ki akıcılık, tavsiye ederim.

378.10 veya 388.13, ikisi de oldukça iyi performans veriyorlar. Bende 378 olan iyi çalıştı.

Hata almadım ama o güncelleme sonrasında bilgisayarım leş hale geldi. Hiçbir oyunu oynayamadım ve o kadar çok donma oluyordu ki işlemcim yandı diye düşünmüştüm. Sorun tamamen yazılımsalmış.

27.10.2017'de çıkan Nvidia Driver'ını kurdum ve eski driverlara göre de %40 fazla artış oldu performansta. Cidden şu an o kadar hızlandı ki oyunlarda ki akıcılık, tavsiye ederim.

378.10 veya 388.13, ikisi de oldukça iyi performans veriyorlar. Bende 378 olan iyi çalıştı.
hangisini kurayım gtx 1050 ti benmki msi ben 417.71 olan surume döndurdum ama sen onlar daha performanslı diyorsan ona geceym.
Ayrıca sitede beta arşivde o sürüm yok nasıl bulacağım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı