NVIDIA 425.31 sürücüsü oyunlar ile uyumlu çalışmıyor

Uzumaki

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar iyi geceler. Lenovo Y510P modelinde eski bir Gaming laptop sahibiyim. Sistem özelliklerim şöyle;
i7-4700MQ
GT 755 M SLI
8 GB RAM
Sorunuma gelecek olursak, 2019 yılında gelen 425.31 sürücü güncellemesiyle bilgisayarımı güncelledim. Ancak o günden bugüne daha öncesinde medium, High ayarlarda oynayabildiğim tüm oyunlarda "ERR GFX D3D İNİT", "D3D", "DirectX" hataları almaya başladım. Kimi oyunlarda ise giriş kısmında (F1 2020, FIFA 21 gibi) sürücümün (425.31) yetersizliği konusunda uyarılar alıyordum. Sorunumun sürücülerle alakalı olduğu barizdi. Örneğin GTA V'i önceleri kısmen böyle sorunlar yaşamadan oynayabiliyorken şu an oyun içinde bir duvara çarptığım anda böyle hatalar alıyorum. GTA V uç örnek gelecekse, CS:GO, LoL, Rocket League gibi bilgisayarları zorlamayacak, çok yüksek FPS'lerle oynayabildiğim oyunlarda da aynı hataları alıyorum. Bu noktada bana ne önerirsiniz? Sorunumun 425.31 güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Acaba geçmişte çıkmış bir sürücüye DDU aracılığıyla dönüş yapsam iyi gelir mi? Hangi sürücü daha iyiydi? Yardımlarınızı bekliyorum. (Bu arada 425.31 güncellemesini defalarca yeniden kurduğumu belirteyim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla o ekran kartına sürücü desteği kesilmiş. Oyunlar da güncel sürücü şartı koyabiliyor. O yüzden yapılabilecek bir şey yok diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı