NVIDIA 466.11 güncellemesi sonrası FPS düşmesi

yusuf.s

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün NVIDIA 466.11 güncellemesi geldi, ben de yaptım. Sonra bir iki oyun girdim, bir baktım acayip bir FPS düşmesi oldu. Ne yaptım ne ettim düzeltemedim. Gerçi tam emin değilim güncellemeden kaynaklı mı ama, ondan dolayıdır diye düşünüyorum. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi çok yoran uygulamadan kastınız nedir acaba? Ayrıca DDU falan yaptınız mı sadece bunları yapsam yeterli olur mu?
Mesela avast gibi bi işe yaramayan anti-virüs programları gibi programlar, ayrıca hocam şunuda ekliyim, benim fps düşmesi Nvidia güncellemesinden dolayı değilmiş. Nedenini bende anlamadım ama ondan olmadığını anladım. Ddu kullandım fakat düzelmedi. Dediğim gibi yapın hocam, eğer yine olmazsa bilgisayarı sıfırlayın, şarjını komple bitirin, sonra şarja takın, en az 1 saat civarı bekleyin ve tekrar deneyin

Hocam masaüstü pc de 2 gün önce hem w10 güncellemesi hem ekran kartı güncellemesi geldi.
2 sinide yapıp gece olduğu için yattım. Ertesi gün girdim pek fark etmedimama 220 170 fps aldığım valorant karşıma adam çıkınca 120 e 90 a kadar düştü. Görev yöneticisinden baktım cpu gpuya göre fazla kullanıyor ne yapabilirim. Yardım edinlütfen

Hocam masaüstü PC de 2 gün önce hem Windows 10 güncellemesi hem ekran kartı güncellemesi geldi.
2'sini de yapıp gece olduğu için yattım. Ertesi gün girdim pek fark etmedimama 220 170 FPS aldığım Valorant karşıma adam çıkınca 120'e 90'a kadar düştü. Görev yöneticisinden baktım CPU GPU'ya göre fazla kullanıyor ne yapabilirim? Yardım edinlütfen.

Bende senle aynı şeyi yaptım hem Win 10 hem ekran kartı sürücü güncelledim arkadaşın dediğini yapacağım bakalım nolacak yaptıktan sonra buraya yazarım.

Hocam masaüstü pc de 2 gün önce hem w10 güncellemesi hem ekran kartı güncellemesi geldi.
2 sinide yapıp gece olduğu için yattım. Ertesi gün girdim pek fark etmedimama 220 170 fps aldığım valorant karşıma adam çıkınca 120 e 90 a kadar düştü. Görev yöneticisinden baktım cpu gpuya göre fazla kullanıyor ne yapabilirim. Yardım edinlütfen
Hocam windows güncellemeleri çok sorun çıkarıyo, sizinki için bişey diyemicem çünkü benim fps düşmesi güncellemelerden dolayı değildi, o yüzden siz başka konulara da göz atın hocam

Hocam Windows güncellemeleri çok sorun çıkarıyor, sizinki için bir şey diyemicem çünkü benim FPS düşmesi güncellemelerden dolayı değildi, o yüzden siz başka konulara da göz atın hocam.

Dostum çok teşekkürler dediğini yaptım sorunum çözüldü şarjını bitirdim taradım falan.
Çözebildin mi dostum.

Evet arkadaşın dediğini yaptım.
Dostum çok teşekkürler dediğini yaptım sorunum çözüldü şarjını bitirdim taradım falan.

Yine de eskisi kadar FPS alamıyorum 10 FPS az galiba ortalama diğer driverı bekliyeceğim artık en son çözüm ilerleyen zamanlarda format.

Son düzenleme:
Hocam windows güncellemeleri çok sorun çıkarıyo, sizinki için bişey diyemicem çünkü benim fps düşmesi güncellemelerden dolayı değildi, o yüzden siz başka konulara da göz atın hocam

Yine de eskisi kadar FPS alamıyorum 10 FPS az galiba ortalama diğer driverı bekliyeceğim artık en son çözüm ilerleyen zamanlarda format.
Ne demek kardeşim, yardım edebildiysem ne mutlu bana :)

Geri
Yukarı